Wpis z mikrobloga

Jest tutaj ktoś zorientowany na temat egzekucji alimentów z za granicy ?
Sprawa wygląda następująco, na początku 2016 zostałem sam z Córką generalnie długa historia i to story na inny wpis.
Prawa rodzicielskie matce dziecka zostały zawieszone. Zaraz też złożyłem sprawę o alimenty w polskim sądzie. Zostały zasądzone w kwocie 500zł.Matka na żadnej rozprawie się nie stawiła.
Jak się domyślacie alimentów nigdy nie płaciła, Polski komornik nic nie mógł zrobić.
Pod koniec 2018 złożyłem wniosek w sądzie okręgowym o egzekucje zaległych w kwocie ponad 15k alimentów na terenie Holandii
Wczoraj dostałem pismo z LBIO ( holenderska instytucja zajmująca się alimentami).
„pozwana zobowiązała się do płacenia alimentów w kwocie 100 Euro miesięcznie. W chwili obecnej posiada bardzo niski dochód więc nie możemy wszcząć egzekucji wobec niej. Mam nadzieje że wytłumaczyłem wszystko dokładnie. Podpisane ktoś tam ktoś tam”
Jej niskie dochody wynikają z tego że ostatnio urodziła dziecko holendrowi i nie pracuje.
Czy ja jeszcze mogę coś zrobić w tej kwesti ?? Nie wiem czy jest sens szukać jakiegoś prawnika ? Ładować pewnie nie małe pieniądze .Czy cierpliwie czekać aż wróci do pracy i znowu zaatakować ??
#alimenty #prawo #holandia #komornik
  • 5
@irastaman Wątpię, że coś ruszy bo jak ma prawie puste konto to nie będą ścigać skoro utrzymuje inne dziecko. Ale ja bym wziął poradę u prawnika, może da radę ściągnąć od jej partnera jeśli są tax partnerami. Nie zostawiaj tego póki co, skonsultuj to z prawnikiem, porada to nie są duże pieniądze, a będziesz wiedział więcej co robić i czy dalej się sądzić. I tak jesteś w dobrej pozycji bo masz decyzję
@perki51: Walcz do oporu. Jak jest na zasiłku dla bezrobotnych - to z tego będą jej ściągali. Jak będzie miała jakiś zwrot podatku - to też mogą jej to zablokować na poczet komornika. Z benefitów na dziecko pewnie nie mogą.

100€ miesięcznie to mniej niż możesz w Polsce dostawać z funduszu alimentacyjnego - "Twoja" może na pewno płacić więcej, bo 100€ to są żadne pieniądze, normalna osoba w Holandii zarobi tyle
@irastaman: w przypadku gdy pozwanej nie było na rozprawie i był wyrok zaoczny, nie ma możliwości zaopatrzenia polskiego wyroku alimentacyjnego w klauzulę wykonalności umożliwiającą egzekucję na terenie UE.