Wpis z mikrobloga

Dolewanie jakichś specyfików do paliwa może pomóc oczyścić wtryski? Czy to raczej nie ma większej skuteczności?
Dziś na światłach pan bagieciarz kazał mi opuścić szybkę i poinformował mnie, że jednak mój karawan w gnoju (volvo v70 z vagowskim 2,5 tdi) "trochę za dużo dymi" i mógłby zabrać mi dowód ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie przyuważyłem ich za mną i dałem w #!$%@?ę tak, jak zawsze i zakopciło ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja
  • 24
@friboo: To ja wiem, ale mój szczególnie. Ładnego czarnego szczura po ziemi zostawia. Wiem, że te silniki tak mają, ale może da się stosunkowo tanio przeczyścić wtryski i by coś się poprawiło?
@wda79: Wiem, ale możliwe, że są, a jakiś specyfik do czyszczenia to pewnie koszt kilku dyszek.

Niedługo leci do mechanika to poproszę żeby sprawdzili dawki paliwa itp.

Ogólnie powinienem mieć jeszcze u nich drugi komplet wtrysków (teoretycznie regenerowanych ze 3 lata temu), bo przy wymianie słupka zostawili wtryskiwacze, z którymi przyjechał nowy. Także ten, może by się coś dobrało nawet gdyby któryś był do #!$%@?. ¯\_(ツ)_/¯

@AbaKowner: Uu, też ciekawa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CinuLNS: z valvoline jest coś chyba za ok 70zl.
I za ok 30 ale do ochrony a nie czyszczenia.

Są też z stp czy coś podobnego.
Niektórzy polecają dolewac że 100ml oleju 2t do baku.
@CinuLNS: u mnie do madzi 3 1.6 klekocik 2005 r. dolewam od chyba 3-4 lat do każdego tankowania Skydd Black Arrow - uszlachetniacz do diesli. No i leję tylko Vervę na Orlenie. Nie narzekam. Silnik pracuje dobrze. Zaczyna być słychać sprzęgło (dwumas) na luzie ale silnik spoko bez zarzutów. Jak pod górkę depnę to też niestety lekki obłok za mną. ¯\_(ツ)_/¯
@snwptest: A ja mam dwa i pół litra TDI, które swoimi korzeniami sięga początku lat '90. Jakbym mu dał vervy, to pewnie by go #!$%@?ło ¯\_(ツ)_/¯ To coś pojedzie nawet na rzepaku XD Uszlachetniacze czy jakieś wyrafinowane paliwo to zbędny wydatek na taki samochód, bo praktycznie nic nie zmieni.

Odkąd go mam, to dostaje zwykłe, ale dobrej jakości paliwo ze sprawdzonej stacji. Wcześniej mogło być różnie, a i wtryski niewiadomego pochodzenia,
@jestem_legenda: No jego dymi mniej, niż mój XD Ale on sobie zrobił generalny remont, a to droższe niż specyfik za stówę ¯\_(ツ)_/¯
To, że ten silnik kopci, to powszechnie wiadomo, ale może jakoś da się coś spróbować żeby jednak dymił mniej i to właśnie mnie interesuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CinuLNS: ilość tego specyfiku Dolana do 60l ropy nie jest na tyle znacząca żeby wtryski coś poczuly. Trzeba wpierw sprawdzić wydajność i zobaczyć czy da się jeszcze z nich coś wyrzeźbić. Jak warsztat naprawia każdy wtrysk to robią to na #!$%@?
ilość tego specyfiku Dolana do 60l ropy nie jest na tyle znacząca żeby wtryski coś poczuly.


@Tylko_noc: I właśnie stąd ten post ;) No nic, pogadam jeszcze z mechanikiem niech sprawdzą, czy po prostu nie ma za dużej dawki ustawionej.
@CinuLNS myślisz że specyfik za stówę coś zaradzi ? Sprawdź dawki paliwa i kąt wtrysku, ogólnie diagnostykę komputerową zrób, zapłacisz tyle samo a będziesz znał przyczynę. Kompresję też możesz zbadać odrazu. To Ci odpowie na przyczynę dymienia, nie szukaj chemii.
@ondraszek: Się minęliśmy o parę sekund widzę. Tak jak pisałem - idzie do mechanika, to powiem żeby mu sprawdzili parametry. A specyfik za stówę, kto wie - może coś się lekko przypchało, a to by rozpuściło syf? Nie znam się za bardzo, wiec pytam ;)