Wpis z mikrobloga

@ccc111: Katowice to samo, developer dopiero kupił działkę a podobno już 80% mieszkań wykupione przez inwestorów... I cyk potem na wynajem za 2500 zł miesięcznie ( ͜͡ʖ ͡€)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wonsz4954: @pollo9: ponieważ nasz aktualny scenariusz na rynku nieruchomości jest podobny do każdego innego w którym bańka pękła. Tanie kredyty hipoteczne na kosmiczne pieniądze, inwestycje w mieszkania bo to złoty sposób na zarabianie z wynajmu. Ceny mieszkań w mniejszych miejscowościach, które są oddalone o kilkadziesiąt km od dużych aglomeracji, również kosmiczne. Ludzie dojeżdżają kilkadziesiąt km do roboty w aglomeracji, bo nie stać ich już na takie mieszkania.

Wszystko to kieruje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nomadicgoogler: no i czemu dowodzi to, że 30% zostało kupione bez kredytu? To mógł być hajs, który jest inwestycją, a inwestycja jakoś się zwrócić musi. Więc mieszkanie pewnie pójdzie na wynajem, po kosmicznej cenie tak czy siak.

Jeżeli z tych 30% chociaż połowa będzie ludźmi kupującymi mieszkania dla siebie, żeby w nich zamieszkać to będę bardzo zdziwiony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nomadicgoogler: nie, nie odpowiedziałem sobie.

Może napisz co chcesz mi udowodnić pokazując te dane? Bo jak coś to ja nigdzie nie napisałem, że bańka właśnie pęka albo, że to będzie lada moment. Taki stan rzeczy, może potrwać jeszcze długo.
@Scaab a w Warszawie tak ze mieszkanie ktore kupilem okazyjnie w 2017r za 6.1k z metra (dusy metraz) teraz jest warte jakies 8.5k za m2. Taniej nic w okolicy nie znajdziesz. A jeszcze caly czas rozbudowyeane jest metro takze zadnych spadkow nie bedzie. Tak samo z wynajmem mam 2 mieszkania pod wynajem, wykonczone nowoczesnie, z wynajmem nie ma absolutnie zadnego problemu, same longi z progresja czynszu co rok. W 2019r podnioslem czynsz
@Scaab: Materiały budowlane idą w górę więc nawet jeśli jakakolwiek bańka miałaby pękać to po prostu nie Pęknie, Tym bardziej że w nowych inwestycjach w krakowie całkiem powszechne jest ze Ktoś majętniejszy kupuje hurtem pare mieszkań na wynajem wiec to nie jest tak ze ceny z dupy i mieszkania stoją. Wszystko schodzi na pniu na etapie dziury w ziemi. Przybywa korpo, przybywa ludzi.