Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak podczas mszy w katolickim kościele powinien się zachowywać niekatolik? Nie chodzę do kościoła od 18 roku życia. Wcześniej zachowywałem się jak wierzący, więc wstawałem, klękałem itd. Teraz jestem ateistą, po apostazji itd. ale nie jestem żaden wojujący itd. Idę na ślub kościelny kolegi. I zastanawiam się jak się powinienem zachowywać.
Mam normalnie siedzieć czy wstawać i klękać tak jak wstają i klękają wierzący?
Z jednej strony siedzenie moze zostać źle odebrane, że niby obrażam ich uczucia religijne.
Ale klękanie tylko dla picu gdy dla mnie to nic nie znaczy jest chyba jeszcze gorsze?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 69
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ślub kościelny nie wygląda jak zwykla msza. Możliwe że elementów ze zwykłej mszy typu klękanie itp. nie bedzie. Przynajmniej tak bylo na ostatnim ślubie jakim byłem choć możliwe że zależy to od księdza/pary młodej. Były tylko przemówienia członków rodziny, księdza, złożenie przysięgi i gratulacje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: w podręczniku savoir vivre jest wyraznie napisane że będąc w jakichkolwiek świątyniach, biorąc udział w nabożeństwie należy postępować tak jak inni tam zgromadzeni. Śpiewać czy modlić się nie trzeba zwłaszcza jak sie tekstu nie zna, ale gesty i ruchy należy powtarzać. Jak się nie podoba, to mozna stać na zewnątrz. Również ateista here.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: @rakujp tylko nie siadaj gdzieś blisko ołtarza bo jak Cię będzie kamerzysta kręcił jak się nie modlisz z innymi tylko stoisz jak słup to może być niekomfortowe i dla Ciebie, i dla młodego, i dla kamerzysty. Wiem z doświadczenia ;)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Ksiądz w gimnazjum sprzedał nam taką ciekawostkę, że kiedyś na części liturgicznej mogli być wszyscy a na części eucharystycznej tylko Ci, którzy przyjmują komunię. Od tego czasu #!$%@? z kościoła jak zaczynają śpiewać "baranku boży". Bo po tym zaczyna się gimnastyka, komunia a i tak to końcówka. Więc jeśli czujesz się niekomfortowo to wyjdź i tyle ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak ja jestem na jakims slubie koscielnym to wstaje i siadam tak jak wszyscy, nie klekam, jak wszyscy klekaja to sobie siadam zeby nie stac jak kolek. Nie spiewam ich piosenek, ani nie odprawiam modlow, ale tez na przyklad nie bawie sie telefonem.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Uważam, że zarówno osoba niewierząca jak i wierząca zasługują na szacunek. Niewierząca dla siebie, a wierząca dla siebie, swojej wiary i obrzędów. Jeśli nie wierzysz, to nie rób jakiejś szopki. OT po prostu stój, gdy inni stoją, a gdy klękają, to możesz sobie usiąść.
  • Odpowiedz