Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak podczas mszy w katolickim kościele powinien się zachowywać niekatolik? Nie chodzę do kościoła od 18 roku życia. Wcześniej zachowywałem się jak wierzący, więc wstawałem, klękałem itd. Teraz jestem ateistą, po apostazji itd. ale nie jestem żaden wojujący itd. Idę na ślub kościelny kolegi. I zastanawiam się jak się powinienem zachowywać.
Mam normalnie siedzieć czy wstawać i klękać tak jak wstają i klękają wierzący?
Z jednej strony siedzenie moze zostać źle odebrane, że niby obrażam ich uczucia religijne.
Ale klękanie tylko dla picu gdy dla mnie to nic nie znaczy jest chyba jeszcze gorsze?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 69
  • Odpowiedz
Z jednej strony siedzenie moze zostać źle odebrane, że niby obrażam ich uczucia religijne.


@AnonimoweMirkoWyznania: nikt tego tak nie odbierze. Poza tym nie wszyscy wstają i nie wszyscy klęczą. Niektórzy są chorzy, innym się nie chce. Nikt na Ciebie nie zwróci uwagi. No chyba, że jesteś świadkiem :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja jak byłem w kościele to nie klękałem XD stałem sobie elegancko ale nikomu nie przeszkadzałem (z boku przy scianie) troche krzywych spojrzeń od starych bab ale kto by na to dawał #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: powiem to jako osoba która od urodzenia nie była katolikiem:
Nie klękam, bo nie mam zamiaru pokazywać poddaństwa czy udawać wierzącego. Jak klękają to siadam i czekam. Jak wstają to i ja wstaje. Tylko przez szacunek. Nie robię żadnych czynności sugerujących poddaństwo wierze. W innych ośrodkach kultu rowniez okazuje szacunek jeśli kultura tego wymaga to zdejmuje buty, ale nie kłaniam się na klęczkach bóstwom.

I tyle. Nigdy nikt nie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak masz zamiar tylko siedzieć i nie brać czynnego udziału we mszy to stój przed kościołem lub gdzieś gdzie nikt nie będzie zwracał na Ciebie uwagi. Oceniający wzrok i ból dupy wujków i ciotek może zepsuć Ci zabawę weselną. Chyba że jesteś świadkiem to masz #!$%@? :D
  • Odpowiedz