Wpis z mikrobloga

#podrobki #paczka #dhgate

mam problem mianowicie zamówiłem 8 sztuk okularów no - name na dhgate.com (mam potwierdzenie zakupu, przelewu etc z aukcji bez logo)
i dostałem dzis list z kancelari korad raskiewicz pismo, że w paczce były jakieś podrabiane okulary reyban
ugoda na kwote 3000zł mam wplacic w ciagu 2 dni lub sprawa bedzie rozwiazana zapewne w sądzie ?
nie ma telefonu ani adresu tej kancelari tylko numer konta i kwota wiec nawet nie mam jak sie z nimi skontaktować
może mi ktoś doradzić co mam robić w tej sytuacji ?
pozdrawiam i dziękuje za pomoc
  • 67
@FreeFromMuslim: masz dwie opcje, wyjasnic to mailowo albo ich zupelnie zignorowac.

ostrzegam, ze termin 2 dni na decyzje to nic innego jak potwierdzenie ze to scam. krotki termin nie daje czasu na ochloniecie i porade prawna. to musi o czyms swiadczyc.
@FreeFromMuslim: na twoim miejscu bym totalnie ich zignorowal i kontaktowal sie wylacznie z UC. UC tez mozesz olac, vatu nie placic. przesylka zawroci do nadawcy lub zostanie zutylizowana. nie rozstrzyga to kwestii importu podrobek, ale jeden problem mniej na pewno.
@FreeFromMuslim: w domenie adwokatura.pl nie ma wzmianki o tym Konradzie ... To jest jego NIP 7181952497

Co ciekawe prowadzi działalność od 2008 roku a w necie info o nim zero ...
Brak danych świadczy o scamie, sam wyglad listu tez. A szukales w google tej firmy lub nazwy? Bo zaraz moze sie o tym zrobic głośno Bardzo podobne do tych akcji z chomika i innych pobierań gdzie wzywali do zapłaty. Odpisac mozesz ze prosisz o podanie ich pelnych danych bo twoj adwokat/prawnik chce sie z nimi skontaktować.. szansa prawie pewna ze wiecej o nich nie usłyszysz