Wpis z mikrobloga

#podrobki #paczka #dhgate

mam problem mianowicie zamówiłem 8 sztuk okularów no - name na dhgate.com (mam potwierdzenie zakupu, przelewu etc z aukcji bez logo)
i dostałem dzis list z kancelari korad raskiewicz pismo, że w paczce były jakieś podrabiane okulary reyban
ugoda na kwote 3000zł mam wplacic w ciagu 2 dni lub sprawa bedzie rozwiazana zapewne w sądzie ?
nie ma telefonu ani adresu tej kancelari tylko numer konta i kwota wiec nawet nie mam jak sie z nimi skontaktować
może mi ktoś doradzić co mam robić w tej sytuacji ?
pozdrawiam i dziękuje za pomoc
  • 67
@FreeFromMuslim: nie jestem ekspertem, ale z tego co sie orientuje w przypadku podrobek to celnicy sie z toba kontaktuja. oni nie maja prawa udostepnic twoich danych osobowych jakiejs kancelarii. jesli kancelaria ma twoje dane osobowe to prawdopodobnie zdobyla je bezprawnie i to w zasadzie wyjasnia ze zostales ofiara scamu. licza na to, ze zastraszony zaplacisz, bo nie sa w stanie podjac prawnych czynnosci przeciwko tobie.
radzilbym ich zupelnie olac.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FreeFromMuslim: mam takie same z ali ()

Mirku uważaj bo to jakaś ściema! Daj info z trackingu lub podaj jaki numer dostałeś (początek i koniec kodu śledzenia).

Dlaczego dhgate a nie ali?
https://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=LF693258961CN

Dzwoniłem do UC w Lublinie i jakaś osoba sprawdziła, że paczka została skierowana do wyjasnienia i celnik od razu poinformował, że prawdopodobnie kupiłem podróbki gdy wspomniałem o okularach.
Powiedział że powinna sie skontaktować w ciągu 14dni kancelaria która reprezentuje właściciela znaku towarowego podrobionych okularów, jeśli nie to oni paczkę przesyłają do mnie.
Ok skontaktowala się kancelaria. Ja nie neguje tego, że nie zamówiłem okulary jednak chciałem się z nimi skontaktować i
@FreeFromMuslim: jesli dobrze widze to pismo nie definiuje ze po zaplaceniu 3000zl firma odpuszcza ci winy, mowa jedynie o zniszczeniu okularow. nie okresla tez kosztu ich zniszczenia. 3000zl to zaliczka i ewentualna reszta zostanie ci zwrocona... ale co jesli uznaja ze koszt zniszczenia jednak wynosi 10.000zl? a ty juz sie zobowiazalas na pokrycie wszelkich kosztow ich zniszczenia i oplacilas 3000 z calkowitej kwoty 10000. tak sobie gdybam bo nie wiem czy