Wpis z mikrobloga

#podrobki #paczka #dhgate

mam problem mianowicie zamówiłem 8 sztuk okularów no - name na dhgate.com (mam potwierdzenie zakupu, przelewu etc z aukcji bez logo)
i dostałem dzis list z kancelari korad raskiewicz pismo, że w paczce były jakieś podrabiane okulary reyban
ugoda na kwote 3000zł mam wplacic w ciagu 2 dni lub sprawa bedzie rozwiazana zapewne w sądzie ?
nie ma telefonu ani adresu tej kancelari tylko numer konta i kwota wiec nawet nie mam jak sie z nimi skontaktować
może mi ktoś doradzić co mam robić w tej sytuacji ?
pozdrawiam i dziękuje za pomoc
  • 67
@Komornickus: List z UC dostałem we wtorek (25/06), a dzień później dziś (26/06) od tej kancelarii.
Wysłałem maila pod ten adres z listu opsiując całą sytuację, i po 10 minutach dostałem taką odpowiedź
JA:
"Dzień dobry,
W odpowiedzi na wezwanie do ugody dot. podrabianych okularów Ray Ban chciałem wyjaśnic sytuację.
Zamówiłem okulary bez znaków towarowych, mogę przesłać Panu zrzuty ekranu z oferty na stronie dh-gate
na zdjęciach nie ma loga ani
@FreeFromMuslim: Tak, ten list tak właśnie wygląda. Skoro nic im nie odpisałeś, chociażby mailowo to bardzo dobrze. Niestety pisząc taką wiadomość /którą zacytowałeś wyżej/ do kancelarii #!$%@?łeś się po uszy w gówno. Niestety przyznałeś się w niej do wprowadzenia na rynek podróbek. Nie ma znaczenia, czy zrobiłeś to świadomie, czy nie. Wystarczyło odpisać tej kancelarii, że zaszła jakaś pomyłka i żadnej paczki nie zamawiałeś i żadnego takiego towaru się nie spodziewasz,
@Komornicus No dobra, ale ja w mailu nie podalem numeru sprawy o którą chodzi, a dane z maila w sensie mój adres mailowy ni jak nie wiąże się z imieniem i nazwiskiem osoby na paczce. Innymi słowy nie ma żadnego powiązania tego maila do tej konkretnej sprawy.
Innymi słowy nie ma żadnego powiązania tego maila do tej konkretnej sprawy.


@FreeFromMuslim: no to spoko, ale nie rozumiem co w takim razie chciales osiagnac nie zawierajac tak podstawowych informacji w mailu do tej kancelarii? I kancelaria tez nie dopytywala o jaka dokladnie sprawe chodzi jak chociazby adres wysylki?