Wpis z mikrobloga

Wspólnie z #niebieskipasek zastanawialiśmy się nad tym, czy dziecko to w ogóle dobry pomysł? Jak pomyślę, że mogłoby żyć słabo, tj. w cierpieniu, bez ambicji lub w ogólne w ogólnopolaczkowym #!$%@? to się odechciewa. A jak dorzucić do tego perspektywę zmian klimatu i rzekomej umieralności ludzkiego gatunku (w co, de facto, wierzę mocno) to stwierdzam, że nawet uśmiech bombelka mam w poważaniu.

Co myślicie?
  • 85
  • Odpowiedz
@kochaj_kitku Dzieci to nie jest żaden obowiązek. Świat jest okrutny i niesprawiedliwy i ja całkowicie rozumiem, że można nie chcieć mieć dzieci. Natomiast dobrze żebyście się "przetestowali", na przykład spotykając się z kimś kto ma dziecko, żeby móc zobaczyć jak się czujecie względem niego. Może być tak, że nagle w jednym z Was obudzi się instynkt, a drugie zdania nie zmieni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KijwMrowisku: nie napisałem że głupie bo głupie. I nie wiem co myśleli kogoś rodzice tylko skoro są rodzicami to chyba przemyśleli posiadanie dzieci. No mogą być dzieci z wpadki. Zresztą ktoś kto decyduje się na współżycie seksualne zdaje sobie sprawę z konsekwencji czyli to nie wpadka a po części świadome działanie. Zapytaj rodziców czy ty byłeś planowany czy chcieli cię po urodzeniu wrzucić do rzeki w worku z kamieniami.
  • Odpowiedz
@kupczyk Twoja odpowiedź jest tak denna, ze nie wiem od czego zaczac.
-próba gry na emocjach
-wyparcie sie swoich słów
-podawanie założeń, ktore z góry maja sprzyjac Tobie mimo, ze nie musi byc to prawda
Pewnie znalazloby sie jeszcze pare.
Poza tym co zmienilby fakt gdyby rzeczywiście rodzice chcieli mnie wrzucic do rzeki? Co wnosi to konkretne zdanie.
Nie potrafisz udowodnic swoich racji, powtarzasz w kółko to samo i nie widzisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kochaj_kitku: warto posłuchać na ten temat np. Jordana Petersona. Dużo ludzi decyduje się na dzieci bo chce przekazać swoje legacy, chce żeby coś po nich zostało, wdg. mnie skoro już jesteś świadoma jaki jest świat, to się nadajesz, żeby mieć bo znasz rynek i wiesz w teorii jak wychować dziecko, żeby sobie poradzilo, lepszy taki rodzic niż nieświadomy, niedoksztalcony, glupi patus.
  • Odpowiedz
@szpongiel instynkt to to ty masz do ruchania, a nie przekazania genów. Ktoś ci powiedział, że musisz przekazać geny, normalnie nie ma to znaczenia. Nawet w świecie zwierząt często nie ma znaczenia. Biologicznie twoja konstrukcja jest zbudowana tak by ruchać, by gatunek przetrwał, a nie byś ty przekazał jakieś marne geny. Do tego najlepiej by te geny przekazywali najzdrowsi i najsilniejszy, dlatego podobają się kobietom mężczyźni wysocy, silni, z gęstym włosami.
  • Odpowiedz
  • 1
@HAL__9000 Oczywiscie że tak. Ale wychowanie to jedna z większych bym powiedział "cech" które nam towarzyszą w drodze życia a Ty wlasnie zasugerowales że może nie mieć kompletnie znaczenia.
  • Odpowiedz
  • 0
W takim wypadku dyskusja z Tobą, nie ma sensu, bo nie będziesz mógł oprzeć niczego na twardych argumentach xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RustyJames:

Biologicznie twoja konstrukcja jest zbudowana tak by ruchać, by gatunek przetrwał, a nie byś ty przekazał jakieś marne geny. Do tego najlepiej by te geny przekazywali najzdrowsi i najsilniejs

Fakt, czyli nie #przegryw z #antynatalizm. Jak ktoś ma takie myśli to najzdrowszy na pewno nie jest. Gdyby był siłą rzeczy by swoje geny powielał dla ewolucyjnego dobra gatunku ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz