Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, to ze mną jest coś nie tak? Na głównej jest że facet dostał 2 miechy bezwzględnego więzienia za strzelanie z wiatrówki do kota. Według mnie to odpowiednia kara, ale to co się #!$%@? w komentarzach to głowa mała. Żeby go zamknąć na 4 czy tam 5 lat, że się powinno też do niego strzelać, że powinien pracować w kopalni za karę. O #!$%@? tu chodzi? Oczywiście nie zrobił nic dobrego ale to tylko i aż #!$%@? kot. A ludzie przezywają jakby do ludzi strzelał. #polska #prawo
  • 94
  • Odpowiedz
@kopo: kary finansowe powinni zwiększyć, bo to jest chore żeby ktoś sobie urwa z nudów do zwierząt strzelał jeszcze urwa do kota, który jest nie groźny.

A z tym strzelaniem do zwierząt to nigdy nie wiadomo co taki delikwent ma w głowie także kara finansowa i jakieś spotkania z psychologiem, bo jak strzela do zwierząt, które nie mogą się obronić ani nie powodują zagrożenia to nie ma pewności, że do ludzi
  • Odpowiedz
@kopo: z jednej strony masz rację z drugiej strony jego zachowanie do normalnych raczej nie należy z trzeciej jednak strony ludzi jest na tyle dużo że gdyby takie wybitne jednostki eliminowanie też myślę że krzywda światu by się nie stała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@Prawilny_Anon: No właśnie nie powinien, o to mam ból dupy. Jak pisałem wcześniej kara powinna być adekwatna do przewinienia a jak strzelanie do kota jest złe tak kilka lat więzienia to dużo za dużo.
  • Odpowiedz
@kopo: wiesz co ja może napisze tak, że jak zastrzelił, kot się nie męczył i nie było tam jakiś dantejskich scen to z tym więzieniem to tak na wyrost poszli. Ale znam takich co potrafią łeb odrąbać siekierą tępą i powiem Ci tych to bym sama za kratki wsadziła także wszystko zależy od czynu i od człowieka.
  • Odpowiedz
  • 0
@SarahC: Mi nawet nie chodzi o sposób jak tego dokonał, czy mniej brutalny czy bardziej, kara powinna być do tego dostosowana ale nie 5 lat pudła czy tam praca w kopalni
  • Odpowiedz
@WydajnaJednostkaIndywidualna:

poczytaj badania na większych grupach przeprowadzone w stanach nt. znęcania się nad zwierzętami a korelacją z późniejszymi zabójstwami.

Co ma piernik do wiatraka? Nie o tym traktuje wpis. Chcesz gościa profilaktycznie osadzić na 5 lat, jak w Raporcie Mniejszości?
  • Odpowiedz
@kopo: oczywiście że powinna ale to nie znaczy że kara która ty uważasz za adekwatna ktoś inny również musi, w zasadzie to jeśli miała by to byc kara to powinna mieć działanie odstraszające i to nie tylko ta konkretną jednostkę, więc kara powinna być znacznie gorsza od przewinienia tak żeby nie opłacało się go czynić, no chyba że to ma być coś w rodzaju pouczenia aby kogoś nauczyć że tak nie
  • Odpowiedz