Wpis z mikrobloga

Od strony kodu to jest #!$%@? dramat, ale od strony użytkownika, to po prostu... sklep. Jeśli nie potrzebujesz Bóg wie czego, to wszystko jest OK, sporo opcji i ustawień które można dostosować. Moduły zazwyczaj płatne, ale taniej wynajmiesz człowieka do napisania czegoś swojego niż w przypadku np. Magento. Do 130k produktów stawiałem sklepy na Preście i jeśli serwer dawał radę, to chodziło OK.
  • Odpowiedz
@tomjar: #!$%@? wrażenia, nie byłem zadowolony, uciekłem bardzo szybko.
Ogólnie wszystko jest zakodowane w symphony w PHP i jak nie ogarniasz to masz #!$%@?.
Wszystko wymaga osobnego modułu - każdy moduł kosztuje po kilkadziesiąt - kilkaset $ xD
Aktualizowanie do nowszych wersji to jest jakiś nieudany żart bo chyba jeszcze nigdy mi się nie udało bez #!$%@? sklepu.
Ogólnie najgorsze gówno - chyba nic mnie tak nie #!$%@?ło jak prestashit

ps.:
  • Odpowiedz
@tomjar: kiedyś postawiłem znajomym sklep. Szablony, sporo poprawek wszędzie, włącznie z tłumaczeniami, bo Presta jest totalnie na odwal się zrobiona. I działało to nawet spoko. Zwłaszcza jak przeszliśmy na lepszy hosting. Ale wraz z czasem zaczęły się aktualizację psujące różne pierdoły, kompatybilności z wtyczkami i ilość czasu potrzebna na maintenance stała się koszmarna w stosunku do kasy, więc się ewakuowałem.

Sklep dalej działa, ale nowy dev ma tak #!$%@? na problemy
  • Odpowiedz
@taki_tomek: Magento jeszcze nie testowałem. Natomiast cała reszta tak na oko wygląda na napisaną przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym, na czym polega handel (a zwłaszcza ten w internecie).
  • Odpowiedz
@idiot @Pan_Jerzy @panato @januzi:
Jeśli nie Presta to? Dla sklepów z dziesiątkami tysięcy produktów? Poważnie pytam.

WoCommerce nadaje się do kliku tysięcy.

Magento to przerośnięty byk, do którego brak w sumie wtyczek (pod nasz polski rynek). Jeśli są to ich odpowiedniki dla PrestaShop kosztują 10-20 razy mniej. Wiadomo, obsługa i utrzymanie równie proporcjonalne co do cen wtyczek Presta - Magento.

PrestaShop całkiem, całkiem, tanie wtyczki, pełno pod polski rynek. Tanie utrzymanie.
  • Odpowiedz
@taki_tomek: @KetMadero: Koszt wtyczek przy kosztach prowadzenia prawdziwego sklepu jest pomijalny moim zdaniem. Przerabialiśmy kupowanie prestowych, ale w połowie przypadków to była kasa wywalona w błoto, bo nawet jeżeli działały, to po aktualizacjach dev miał gdzieś aktualizowanie wtyczki przez długi czas... o ile w ogóle nie znikał.

Nie lubię Magento, ale nie widzę innej opcji, bo Presta to żart. Trochę liczyłem na Sylius, że się rozkręci (Symfony dev here), ale
  • Odpowiedz
Ma ktos z was #prestashop?


@tomjar: Mam.

Czy jestescie zadowoleni?


@tomjar: Nie.

Jak z przyjmowaniem i przetwarzaniem platnosci?


@tomjar: Przelewy 24.

Ogolne wrazenia?


@tomjar: Presta jest zbugowana, awaryjna, nieintuicyjna, miewa problemy z aktualizacją i wydajnością. Poza tym trzeba wydać kupę kasy na dodatkowe płatne moduły lub pisać je samemu, a większość polskich firm zajmujących się pisaniem modułów na zamówienie szyfruje je żebyś czasem nie mógł sobie sam
  • Odpowiedz
@tomjar: @taki_tomek: Jeśli to ma być mały sklep, to nie wygłupiajcie się z Magento. Tak Presta jak i WooCommerce oferują wystarczająco dużo. Od strony kodu oba są #!$%@?, ale co was to interesuje?
Magento to większe pieniądze od uruchomienia przez całe utrzymanie. Argument o porzucaniu wsparcia przez devów nie ma znaczenia - na Magento też nie macie gwarancji że wtyczka będzie wspierana.
To nie tak, że te sklepy są w
  • Odpowiedz
@panato: Jeśli wybierać to chyba jednak bardziej mi po drodze do Presta niżeli do Magento.
Wiele wtyczek pisanych pod PrestaShop to koszt jednorazowy (są aktualizowane) np. x13.pl. Natomiast Magento raczej wszystko abonament do tego drogi. Wiadomo koszty, nie koszty. Jednak w Magento wszystko x 10-20.
Słyszem o Sylius, ale to się chyba na razie do niczego nie nadaje.

@tomjar: Może ShopGold.pl? Za 500 zł masz wszystko all in one -
  • Odpowiedz
@idiot:

zarówno PS jak i WC są OK. Jeśli chcecie cudować, to do PS/WC dołożycie trochę a do Magento dołożycie w #!$%@?.

:D

Chyba mam takie same zdanie. Nie widzę obecnie niczego co by się nadawało poza PrestaShop (mówię o kilkudziesięciu tysiącach produktów). Chyba, że o czymś nie wiem?
Magento to studnia bez dna, do tego kupiona przez Adobe. ;)
  • Odpowiedz
@taki_tomek: Tak. ;)
Natomiast jeśli chcesz szybko startować ze sprzedażą lub nie lubisz się bawić we wtyczki i inne pierdoły możesz sobie sprawdzić www.ShopGold.pl
Za 489 zł masz wiele integracji w cenie (płatności, Allegro, kurierów, porównywarki cen, portale społecznościowe itd., itp.), bez abonamentu z dożywotnimi aktualizacjami.
Licencja na 1 domenę: 399 zł
Licencja na 3 domeny + bezpłatna instalacja: 489 zł

@tomeczek11: bez jaj, Shopify na polski rynek? Nie żartujmy...
  • Odpowiedz
@taki_tomek: Lepiej już chyba skorzystać z jakiś sklepów z abonamentem hostowanych u dostawcy. Wpadłem w bagno Presty i trochę ciężko mi się z niego teraz wygrzebać ale idę na bogato w prawie dedyka.
  • Odpowiedz