Wpis z mikrobloga

Można zapytać jakie parametry obecnie potrzebujesz, żeby sklep śmigał jak ta lala?


@KetMadero: Pisząc dedyka miałem na myśli aplikacje dedykowaną pisaną pod moje potrzeby, a nie rodzaj serwera co do hostingu to skalowanie docker w chmurach. Niestety jeszcze sporo roboty przede mną.
  • Odpowiedz
@tomjar: moja rada - skup sie na biznesie i marketingu itd. Bierze shopera za jakies 20-30 zł msc (pierwszy rok, potem chyba koło 100) i masz #!$%@? w sumie we wszystko. Ich hosting (sprawny) plus aktualizacje ciagle, plus zgodne z rodo srodo itd.. Masz czas na prowadzenie sklepu a nie #!$%@? sie z presta albo z jakims magneto i pilnowania zeby Ci sie ktos nie wwalil do sklepu.
  • Odpowiedz
@pogromcamitoww: spotkałem się z opiniami, że wykrytych błędów nie naprawiają miesiącami a support ma klientów w duszy.

Ktoś miał styczność z #shopgold? Warto, nie warto? Cena ładna, dużo integracji, ale jak się sprawuje w praniu?

#sylius - ciekawe jakie koszty napisania jakiejś integracji. Ogólnie jak to cenowo wygląda i jak śmiga z dziesiątkami tysięcy produktów, jakie perspektywy na rozwój itd?
Ale przykładowo wersja Sylius Plus
  • Odpowiedz
@goomba-pl: jeżeli piszesz, że Presta jest droga, a idziesz w rozwiązanie dedykowane to czegoś tutaj nie rozumiem, naprawdę myślisz, że ktoś napisze dedykowane oprogramowanie, które będzie lepsze, a dodatkowo tańsze niż wdrożenie PrestaShop?

Wg mnie jeżeli kogoś nie stać na PrestaShop to nie patrzy ani w stronę Magento, ani w stronę dedykowanych rozwiązań tylko idzie sobie do jakiegoś shopera, redcarta, IAI czy innego tego typu SaaSa, tam się płaci mniej na start i można po prostu sprzedawać.

To, że oprogramowanie jest otwarte kodem i za darmo, nie oznacza, że jest darmowe. Zarówno PrestaShop jak i Magento w wielu miejscach potrzebują wsparcia programistycznego i to
  • Odpowiedz
jeżeli piszesz, że Presta jest droga, a idziesz w rozwiązanie dedykowane to czegoś tutaj nie rozumiem, naprawdę myślisz, że ktoś napisze dedykowane oprogramowanie, które będzie lepsze, a dodatkowo tańsze niż wdrożenie PrestaShop?


@krypod: Oczywiście, że nie będzie tańsze.

Wg mnie jeżeli kogoś nie stać na PrestaShop to nie patrzy ani w stronę Magento, ani w stronę dedykowanych rozwiązań tylko idzie sobie do jakiegoś shopera, redcarta, IAI czy innego tego typu SaaSa, tam się płaci mniej na start i można po prostu
  • Odpowiedz
@krypod: Jeśli jest się januszem który oczekuje, że ktoś będzie dla niego pracował za free albo jedynym kryterium wyboru firmy tworzącej tego typu rozwiązania jest cena. Wtedy współpraca może faktycznie być wysoce problematyczna. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz