Wpis z mikrobloga

Plusujcie Macieja Żurawskiego.
Zapomnianą gwiazdę i kapitana reprezentacji Polski. 72 mecz 17 bramek.
Najlepsze lata przesiedział w Wiśle Kraków, wygrywając z nią kilka mistrzostw polski oraz zaliczając jeden z najbardziej spektakularnych sezonów polskiego klubu w europejskich pucharach. Uczestnik dwóch mundiali oraz mistrzostw Europy.
Ponad 100 bramek w ekstraklasie, dwa tytuły króla strzelców.
U schyłku swojej chwały wytransferowany do mocnego w tamtych czasach Celticu, w którym był prawdziwą gwiazdą i najlepszym strzelcem pierwszego sezonu.
Kiedyś nie mieliśmy Lewych, Milików czy Piątka. Był on i każdy chłopak na podwórku chciał mieć takie #!$%@?ęcie z prawej jak Żuraw.

#mecz #pilkanozna #reprezentacja #nostalgia
Pobierz EkspertzNASA - Plusujcie Macieja Żurawskiego. 
Zapomnianą gwiazdę i kapitana repreze...
źródło: comment_7GDnSjPItIyYQWDFox3sj7ail4lCIT1i.jpg
  • 37
@Ekspert_z_NASA Leo Beenhakker który nie rozmawiał za dużo z mediami mianował Żurawskiego kapitanem i tak się złożyło ze łaskawie zgodził się na wywiad z kilkoma polskimi dziennikarzami, których traktował z charakterystyczna wyższością. Zapytany o to czy Żurawski sobie poradzi jako kapitan, odpowiedział - he is a top top top Polish player, the best
Na co Zarzeczny po kilku głębszych leżąc na fotelu odpowiedział - maybe on the dancefloor
@Shatter: I pamiętam jak się jarałem jako dzieciak, jak w trakcie transmisji meczu ligi holenderskiej komentujący powiedzial, że Niedzielan trafił do notesu dyrektora z PSV czy tam Feyenoordu. Albo jak był skarb kibica i Celtic grał w LM i Żuraw był wpisany jako "lider zespołu". Och #!$%@?, jaka radość. Albo gdy po kilku ładnych meczach w lidze szkockiej przefarbował się na blond. xD

Ale tak pomijając, to gdyby wcześniej wyjechał to
Gówniaki rozpieszczone, jakieś porównania do Milika robią, że Żuraw 17 goli w kadrze a Milik 14 a meczów dwa razy mniej.
Dzieciaki, czasy były inne, kadra była inna. Nie było Lewego, który przetarł szlaki całej polskiej piłce na rynkach zagranicznych.
Żurawski na tamte czasy był po prostu gwiazdą kadry. Gdyby opuścił ekstraklasę jakieś 3-4 sezony wcześniej, zrobiłby o wiele większą karierę.
@Ekspert_z_NASA: patrząc jaką niezłą karierę zrobił Żuraw zawsze żałowałem, że Frankowskiemu nie wyszło zagranicą - Franek to dla mnie był taki polski Raul, oczywiście zachowując odpowiednie proporcje. w Elche miał niezłe staty (8 goli w 14 meczach, ale to była druga liga), ale pójście do Wolves przy jego warunkach nie było raczej trafioną decyzją
takitutej - @EkspertzNASA: patrząc jaką niezłą karierę zrobił Żuraw zawsze żałowałem,...
@darosoldier: @mspanc_8: @Moke: @ShinpuTokubetsu:
Zajebisty napastnik był. Zabrakło mu kilku sezonów na rozwinięcie skrzydeł poza granicami. Swój prime time przesiedział w Wiśle i pózniej zdrowia starczyło juz tylko półtorej dobrego sezonu w Celticu.
Frankowski to był taki szczur pola karnego a Żurawski typowy parowóz, potrafił wziąć na siebie kilku, wypracować sobie sytuacje, rozpędzić się, #!$%@?ć, ewentualnie dograć. Bardzo dużo efektownych bramek strzelił w karierze. Jak było trzeba to