Wpis z mikrobloga

@janek_99: Cześć! Zastanawiam się gdzie iść na studia informatyczne. Myślałem nad agh, ale niestety raczej będę mógł się dostać tam na co najwyżej WIMiIP na Informatyke Stosowaną. Myślę też nad PK na wydział Informatyki i Telekomunikacji ale podobno straszne tam słabo i ogólnie AGH = większy prestiż. Chciałbym się jednak nauczyć czegoś sensownego związanego z Informatyką i czasami mieć trochę czasu na własny rozwój. Co radzicie, żeby wybrać? #agh #wimiip #studia #informatyka #politechnikakrakowska #studbaza #krakow
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janek_99: tak, na wieiku. Są prowadzący, którzy potrafią i chcą czegoś nauczyć, większość niestety się nie nadaje do niczego. Według mnie te studia są dobre dla osób które chcą od razu uderzać do pracy i jednocześnie chcą zdobyć papier. Są przedmioty których zdanie graniczy z cudem, ale się da ;) aktualnie na uczelni bywam trzy razy w ciągu tygodnia po 2h co drugi tydzień, jestem na 3 roku, ale na poprzednich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janek_99: jeśli miałeś informatykę rozszerzoną w szkole średniej, to tak naprawdę na pierwszym roku nie nauczysz się niczego nowego z programowania czy algorytmiki. Na drugim roku zaczyna się Java, ale też wersja 6 bodajże więc dość stara
@janek_99: Jestem na WFMI i mam podobne zdanie, są różni prowadzący i dzieją się czasami absurdalne przeboje. Jeśli chodzi o różnice przedmiotów najlepiej porównać syllabusy, ale generalnie na 1 roku większym wyzwaniem będą matematyczne przedmioty niż samo programowanie. Na większości semestrów są jakieś przedmioty gdzie się pisze w c. Jak chcesz się uczyć nowych technologii to musisz to we własnym zakresie robić, na 3 roku da radę pracować na 3/5.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janek_99: ja pracuje na 3/4 etatu, u nas na wieiku jest więcej przedmiotów elektronicznych, więcej programowania na płytkach i układach, poza tym raczej to samo ¯\_(ツ)_/¯