Wpis z mikrobloga

Jutro będę negocjował moja miesięczna wypłatę na kontrakcie, jeden gościu który już pracuje 2 lata (czyli rok dluzej odemnie ), ma bardzo słaby angielski , jest może troszkę lepszym odemnie , ale często go nie ma w poniedziałki bo sobie lubi wypic.
Gdy mu powiedziałem że będę się starał o lepsza stawkę , powiedział że na pewno mi nie dadzą , jak stwierdziłem że mam masę argumentów to nagle zaczął gadkę że muszę mieć mniej od niego bo on rok dluzej pracuje i to będzie nie fair, ale to ja znam dobrze angielski uczę się holenderskiego i rzadko robię sobie wolne, jak myślicie kto zasługuje na lepszą wypłatę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#holandia #zagranico #praca
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paranoiddd: Indie to inny stan umysłu. Mi się zdarzyło 3 Hindusów zatrudnić, wszyscy odpadli na etapie okresu próbnego. Aha, jeszcze jedno, nie pisze o NL tylko całym świecie. Pracodawca ci zapłaci jak to się zepnie biznesowo, inaczej to zwykła strata pieniędzy dla firmy.

@TheresNoGodButMe: twoja metoda IMO jest trochę nie fair. Mi tez się zdarzało coś podobnego robić, ale miałem wtedy po prostu inna ofertę i mówiłem szefostwo
  • Odpowiedz
@miki4ever: co jest w tym nie fair? delikatne danie do zrozumienia, że możesz się zwolnić?
Imho bardziej nie fair są negocjacje jak już masz ofertę: a-marnujesz czas tego, kto Ci dał ofertę, b-pracodawca czuje się przyparty do muru i przestaje Ci ufać.
Tak samo rzucenie papierem w robocie, gdzie przeszkadza Ci coś, co da się łatwo naprawić jest imho nie fair (pensja, brak pracy zdalnej, zespół, ktory można zmienić itp).
  • Odpowiedz
@Berardus: stary, normalnie idź i negocjuj, nie sluchaj tych robakow, ktorzy pewnie o stalym kontrakcie slyszeli tylko od znajomych. Ja negocjowalem i od reki mi dali stawke o 2 lvle wyżej niż mialem i jednoczesnie rowna z gosciem, ktory robi tam 10 lat xd (ja pracuje 3). Nie masz nic do stracenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@wojciech_s no ja dostałem 1950brutto , nie są to jakieś kosmicznie duże pieniądze, ale jak na pierwszy kontrakt bez języka holenderskiego , nie ma tragedii (on dostał 1750 brutto)
  • Odpowiedz
@Berardus: no dokladnie, ale wlasnie chodzi mi o sam fakt ze serio rzadko ktory polak probuje negocjowac stawke. Te osoby co u mnie dostaly A1 robia dokladnie to samo co ja za C4, pracujemy tyle samo czasu. Wiadomo, mi się wydaje ze robie wiecej niz oni, ale to moze byc bardzo subiektywne odczucie i nie uzywalem tego jako argumentu. W kazdym razie: gratuluje, ~2k to jest stawka OK moim zdaniem
  • Odpowiedz