Wpis z mikrobloga

Jutro będę negocjował moja miesięczna wypłatę na kontrakcie, jeden gościu który już pracuje 2 lata (czyli rok dluzej odemnie ), ma bardzo słaby angielski , jest może troszkę lepszym odemnie , ale często go nie ma w poniedziałki bo sobie lubi wypic.
Gdy mu powiedziałem że będę się starał o lepsza stawkę , powiedział że na pewno mi nie dadzą , jak stwierdziłem że mam masę argumentów to nagle zaczął gadkę że muszę mieć mniej od niego bo on rok dluzej pracuje i to będzie nie fair, ale to ja znam dobrze angielski uczę się holenderskiego i rzadko robię sobie wolne, jak myślicie kto zasługuje na lepszą wypłatę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#holandia #zagranico #praca
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Berardus: oczywiście możesz sobie mieć masę argumentów i to naprawdę do ludzi biznesu trafia jak pokażesz im swoją wartość itp
Ale musisz mieć jeden najważniejszy: że mogą Cię stracić.

Ja czasem robię tak:
-przychodzę do roboty wystrojony w koszulę i marynarkę i idę powiedzieć, że dziś wyjdę wcześniej, bo mam wizytę u dentysty. Raz mnie szef zapytał czemu tak odstrojony-to mówię, że dentysta starej daty
-następnego dnia pisze maila, ze
  • Odpowiedz
  • 0
@miki4ever jestem o wiele lepszy od większości pracowników , nawet syn szefa całej firmy powiedział że zasługuje na lepszą stawkę, będę rozmawiał z gościem który zajmuje się finansami firmy
  • Odpowiedz
  • 1
@miki4ever nie masz racji , mam lepsze normy i bardzo łatwo zauważyć jak przykładam się do pracy jestem perfekcjonista , ciężko ustalić o ile większe dochody to przynosi, gdyż nie mam dostępu do takich informacji. Wykonuje pewne funkcje jak np. uczę nowych pracowników (nasi rodacy w większości nie poniemaju )
Obsługuje wszystkie maszyny na całej hali , wiem że dla firmy było by to większa strata niż danie mi parę set
  • Odpowiedz
@Berardus: W sensie, ze masz inne normy niż inni? Stary, uwierz, nikogo nie obchodzi, czy jesteś mądry, głupi, czy ładnie się ubierasz i czy jesteś lepszy od reszty świata. Liczy się zarobek dla firmy, jeżeli jesteś w stanie zarobić dla firmy więcej od Kowalskiego to dostaniesz więcej kasy, jeżeli nie to nikogo nie będzie obchodzić.
  • Odpowiedz
@Berardus: Na wstępie chcę zaznaczyć, że propsuję upominanie się o swoje i ulepszanie swojego życia - trzymać kciuki będę! I nie patrz na innych, nie Twój problem, że oni nie umieją o swoje zadbać i żyją dziwnymi wyobrażeniami o tym że staż pracy ich do czegokolwiek uprawnia.

Ale niestety @miki4ever ma tutaj 100% racji - jedyne co się w NL liczy to zysk - nie ma zysku, nie ma
  • Odpowiedz
aż stwierdzono że taniej przenieść dział IT do Indii bo lokalny dział jest za drogi ;-)


@paranoiddd: taaa, a za 3 miesiące dojdą do wniosku, że lepiej płacić więcej i mieć zrobione coś, niż mniej i nic ;)
Ja pracuję w zespole z developerami z USA, Holandii i Indii i niestety ci w Indiach, albo hindusi zatrudniani w US to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Znam bardzo mało zawodów gdzie da
  • Odpowiedz
@TheresNoGodButMe: śmiesznie, bo jak zaczynałem tam dział IT, to golem było aby przenieść IT dział z zewnątrz do wewnątrz ;-) Trzech CEO później już nikt tego nie pamiętał.
Zgadzam się w 100% z opinią, jednakże, dla Holendra to pieniądze są wymierne, nie opinie :D I niestety na papierze zawsze przegrywasz: mały team z budżetem 500k euro rocznie vs konsultanci z Indii którzy zrobią to za 50k euro rocznie - dla
  • Odpowiedz