Wpis z mikrobloga

1. Chciej wpłacić 10 tys. zł. w gotówce na swoje własne konto w #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank
2. Idziesz do PKO i dowiadujesz się, że taka przyjemność będzie Cię kosztować 90 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3. Rezygnujesz i idziesz do Banku Spółdzielczego.
4. Ten oddział jest tylko otwarty do 15:30.
5. Idziesz do innego oddziału.
6. Kolejka jak cholera, bo zamykają go o 16:30, a wszyscy przed długim weekendem chcą uregulować swoje długi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
7. Po przebrnięciu przez kolejkę trzeba wypełnić specjalny druczek, który i tak pani musi przepisać do komputera.
8. Opłata w tym przypadku 45 zł. na którą już się zgodziłem, bo nie zostawię, czy nie zabiorę ze sobą takiej kwoty na wakacje.
9. Liczenie kasy. Wiadomo, że trzeba, ale pani kilka razy zdążyła się w trakcie pomylić. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba pierwszy raz w życiu widziała taką kwotę, albo nie wiem co. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
10. I teraz najlepsze. RODO do podpisania. Pani szybko powiedziała, abym na nic się nie zgadzał i zaznaczył te 5 budek i się podpisał.
11. Po RODO przyszła kolej na jakiś dokument związany z praniem brudnych pieniędzy, bo kwota przekracza 1 tys. euro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
12. W ankiecie było, czy nie jestem posłem, prezydentem, debilem, #!$%@? i chamem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystkie 30 budek na nie i podpis w tym przypadku z datą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
13. Chwila czekania, bo system wywalał jakiś błąd.
14. Uśmiech pani która mnie obsługiwała bezecny, bo kolejkę wywaliło do samych drzwi banku, a tu już 16:30 i pora do domciu.
15. Się pytała, czy zamierzam w ciągu najbliższego czasu wpłacać ponownie taką kwotę, ponieważ te papiery, które podpisałem są ważne przez tydzień. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
16. Koniec transakcji. Mijam kolejkę i pani sprzątaczka specjalnie dla mnie otwiera drzwi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Życie w tym kraju jest bezcenne. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ponad godzinę zajęło mi wpłacenie 10 tys. zł. na konto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#banki #dobrazmiana #pieniadze #heheszki #truestory #polska
  • 35
@Drakii: Niestety niektórych rzeczy jeszcze nie da się robić cyfrowo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FHA96: Tylko takie konto np. w Banku Spółdzielczym u mnie to z 6 zł. miesięcznie + do tego karta również z 6 zł. miesięcznie. Mają takie opłaty, że szok.
@ameliniowyguzik: Każdy bank ma swoje bezsensowne regulaminy.
@5684379: W każdym miejscu zamieszkania coś za coś. W dużym mieście wygodniej, a na
@nophp: nie ma się czym chwalić, pokazałeś tylko jak jesteś ograniczony xd

Nie mogłeś iść na pocztę, albo do jakiejś agencji gdzie można rachunki płacić? zapłaciłbyś max 5 zł.