Wpis z mikrobloga

@w3n5zu: HBO GO znam słabiej, ale oni chyba też nie lepsi. Ostatnio jak oglądałem Escape at Dannemora to gdy bohater spróbował wody powiedział coś w stylu "its not good" a to zostało przetłumaczone jako "zajebista" xD A potem gdy jego kolega też chciał spróbować to krzyczał nie pij tego bo się rozchorujesz itp. xD
@Templar: Pamiętam jaka była afera gdy Matrix Reaktywacja wchodził do kin. Na łamach miesięcznika Film jeden tłumacz skarżył się na rażące błędy w napisach. Nie tylko co do samego tłumaczenia ale też gramatyczne i ortograficzne. Otóż Włosi składali napisy i skrypt im się posypał. Warner Bros zabuliło potem jak za zboże aby jako tako to wyglądało w kinie. Pani odpowiedzialna za tłumaczenie dla Warner Bros (ta samo chyba co wymyśliła macierz,
@Elaviart: no ale to ty poczułeś potrzebę dyskusji w związku z użyciem przeze mnie tego jednego słowa bo sobie wymyśliłeś, że ono znaczy co innego niż znaczy. xD A przesadzasz z tymi teoriami o tym jaka to namiastka i proteza takie napisy. Proste i oczywiste jest jakieś 99% dialogów a ten 1% gdzie tłumacz musiał pokombinować albo dać przypis nie sprawi, że seans będzie jakimś gorszym doświadczeniem i że widz oglądający
@polemarchos: W dystrybucji kinowej jest jako taka odpowiedzialność tłumacza zanim tekst pójdzie w obieg ale już co do DVD i Blu-ray to liczy się ilość a nie jakość. Zwłaszcza u mniejszych dystrybutorów. Ten cringe jak słucham wersji z lektorem a tu najprostsze z proverbs przetłumaczone dosłownie ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@j3sion:

W serii BBC też był fragment o owcach pustyni, gdzie wyraźnie chodziło o statki.


No ale ship a sheep to jednak jest różnica xD
no ale to ty poczułeś potrzebę dyskusji w związku z użyciem przeze mnie tego jednego słowa bo sobie wymyśliłeś, że ono znaczy co innego niż znaczy. xD


@BrakPomysluNaNick: Raczej wymyśliłem sobie, że należałoby to objaśnić bo najwyraźniej dochodzi do jakiejś pomyłki skoro ktoś pisze o wyższości jednych napisów ponad innymi. A że chodzi o jedno słowo to w co w związku z tym? xD Ja wiem że pewnie liczyłeś na poklask