Wpis z mikrobloga

on o tym nie wie i powinien się zatrzymać przepuszczając A.


@marian1881: Uważasz że powinno się to zgłosić? Bo na tym skrzyżowaniu są niezłe cyrki i każdy jeździ jak chce
  • Odpowiedz
@jotefero: Jak najbardziej powinieneś zgłosić, bo prędzej czy później coś się tam wydarzy. Dla B jest to skrzyżowanie równorzędne, a dla A nie. Zapisz ten wpis do ulubionych i daj znać za kilka miesięcy jak poszło :)
  • Odpowiedz
Niby B, ale on o tym nie wie i powinien się zatrzymać przepuszczając A. Zarządca drogi dał d--y.


@marian1881: Wcześniej może być znak informujący, że kierowca porusza się droga z pierwszeństwem. Obowiązuje on zatem do kolejnego skrzyżowania.
  • Odpowiedz
@marian1881: Zapominasz o znakach poziomych. Jeśli znak droga z pierwszeństwem po stronie B gdzieś wcięło, to tak czy siak linie namalowane na drodze powinny jasno sugerować kto porusza się drogą z pierwszeństwem, a kto ma ustąpić.
  • Odpowiedz
Poproszę o konkretny przepis w PoRD, który o tym mówi.


@NyanNyan: W tym konkretnym przypadku jest tak. Innych nie chce mi się szukać, sam znajdziesz.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW INFRASTRUKTURY ORAZ SPRAW WEWNĘTRZNYCH
  • Odpowiedz
@NyanNyan: Czyli mam rozumieć, że według Ciebie organizacja na skrzyżowaniu zależna jest od pory roku? W zależności czy linie poziome przykryje śnieg czy tez nie? A jeżeli część skrzyżowania jest odśnieżona a drogi osiedlowe, które dochodzą do odśnieżonej drogi już nie, to co wtedy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy znak poziomy musi być potwierdzony znakiem pionowym. Wyjątkiem są linie prowadzące i rozdzielające pasy jezdni.
  • Odpowiedz
W tym konkretnym przypadku jest tak


Jeśli znak droga z pierwszeństwem po stronie B gdzieś wcięło


@marian1881: Wyklaruję - skoro ze strony pojazdu A stoi znak "ustąp pierwszeństwa", to z drugiej musi być znak to pierwszeństwo nadający lub utrzymujący. Jeśli takowy znak został skradziony, zniszczony lub usunięty, to dalej oznakowanie poziome będzie wskazywało, że pojazd B porusza się drogą z pierwszeństwem (np. zwykła linia przerywana lub ciągła, która na wysokości
  • Odpowiedz
@KonQ: Ale gdzie ja napisałem coś takiego? Stawiasz tezę, a później piszesz pod nią odpowiedź, do której ja się ma ustosunkowywać? Poważnie?

Nie każdy znak poziomy idzie w parze ze znakiem pionowym. Chociażby linia warunkowego zatrzymania, jeśli zamiast trójkątów są zwykłe kreski, a przykładów takich jest więcej.
  • Odpowiedz