Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Witam Serdecznie Szanowne Panie i Panów.

Dzisiejszy wpis dotyczy zegarka, który zwrócił moja uwagę podczas codziennych, poszukiwań i odkryć w świecie zegarków i zegarmistrzostwa.

Przed Państwem

Vacheron Constantin Traditionnelle Twin Beat Perpetual Calendar

Nakręcany ręcznie mechanizm.
Koperta 42mm wykonana z platyny, wskazówki i indeksy wykonane z białego złota.

Niedawno rozmawiając na temat Perpetual Calendar, zwracałem uwagę na fakt, że problemem prawidłowego funkcjonowania wiecznego kalendarza jest możliwość mechanizmu do pozostania w ruchu.
VC również miał to na uwadze przy projektowaniu tegoż zegarka.
Czasomierz ten, posiada dwa koła balansowe, które w zależności od potrzeby przełączane są przez użytkownika. Jedno koło porusza się z częstotliwością 5hz (36000vph) co daje płynny ruch wskazówki sekundowej, a drugie koło to 1,2hz (8640 vph). Tak więc w trybie "normalnym" zegarek będzie miał rezerwe mocy około 4 dni a w trybie "oszczędnym" 65dni (!!)
Mechanizm dekorowany I częściowo widoczny z przodu, całkowicie widoczny z tyłu zegarka (widoczne są dwa koła balansowe) (pic rel) + zdjęcie tyłu w komentarzu

Cena (nieoficjalnie) około 160 000 $ (+podatki ;)

#zegarki #zegarkiboners #ciekawostki #qualitycontent
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Witam Serdecznie Szanowne Panie i Panów.

Dzis...

źródło: comment_wF64DNPgfYLdiK3mmWajg12cjktVdKcj.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cena (nieoficjalnie) około 160 000 $ (+podatki ;)


@AllieCaulfield: czekam aż będzie na cw, pewnie zejdą z ceną do $90 000 ;)

Mechanicznie cudo, jeśli chodzi o wygląd - co kto lubi, ja bym go widział raczej z klasyczną tarczą zostawiając przeszklone plecy, które swoją drogą pokazują najbardziej interesującą rzecz w tym czasomierzu :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AllieCaulfield: mechanizm i rozwiązanie przekozackie natomiast nie podoba mi się tarcza. Ogólnie nie do końca podobają mi się indykatory typu power reserve czy też ten przełącznik 5-1.2hz. Takie rzeczy mogły by byc ukryte na drugiej stronie mechanizmu. Podczas dnia takie informacje raczej nie są potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AllieCaulfield: nie ma sekundnika, wiec wlasciwie moglby caly czas w trybie "eco" chodzic i nikt by nie zauwazyl. Chociaz zgaduje, ze przy 5Hz jest dokladniejszy...
Dwa miesiace rezerwy chodu. Prawie jak w zegarkach kwarcowych :)
  • Odpowiedz
@AllieCaulfield: pomysłowe. Deklarowana dokładność dla obniżonej częstotliwości to około 10 s dziennie co sprawia, że po dwóch miesiącach różnica to około 10 minut.
Chociaż za taką kasę to można by było wynająć służącego, który codziennie by go nakręcał. ;)
  • Odpowiedz
@AllieCaulfield: mi sie podoba przelaczana wskazowka, nawet balem sie o tym komus powiedziec, a tu prosze, ktos moze czytac moje mysli :D
Genialny patent, wyglad - nie moj gust :(
Chetnie bym tarcze wymienil na inna.
Ciekawe czy da sie im zasugerowac swoja tarcze.
  • Odpowiedz
@diogene: osobiście, uważam, że mogliby darować sobie ten połszkieleton. Przezroczysty dekiel w zupełności wystarczy.

Co do paska to aligator z Missisipi :) Kozacki bardzo :) wiem, że ty nie lubisz skórzanych, cóż...

No i jak większość VC to raczej eleganckie zegarki więc nie bardzo na bransoletach...
  • Odpowiedz