Wpis z mikrobloga

Siema jestem na diecie ketogenicznej od tygodnia gdzie pierwszy dzień po prostu zmniejszyłem wegle do 50g a potem zmniejszyłem białko i podwyższyłem tłuszcz i w sumie od 3 dni mam tak dobrze 5%ww 75-80%tł i białko 15-20% i do tego czasu czasem lekko pobolała mnie głowa lub po prostu nie miałem siły.

Ale tej nocy nie moglem zasnąć a gdy już zasnąłem to się obudziłem po nie całych dwóch godzinach i źle się czułem, prawa strona klatki piersiowej była ciepła, czułem trochę bardziej serce, robiło mi sie również gorąco bardziej po lewej stronie głowy jakby pod uchem no i drętwiała mi lewa ręka wstałem i było mi bardzo słabo jakbym miał zemdleć, napilem się trochę wody no i wpadło mi do głowy żeby nabić węgle bo może to jest przyczyną i zjadłem kanapkę i trochę czekolady po czym niby było trochę lepiej lecz wciąż źle się czułem i troszkę na nudności mi się zbierało ale w końcu zasnąłem.

Ktoś miał coś podobnego, powinienem się martwić czy coś? XD Wpadło mi do głowy żeby zrobić sobie badania krwi czy przypadkiem niemam cukrzycy mimo tego że wiem że to raczej głupota.

#ketoza #keto #dieta
  • 17
@Estetykatopodstawa Bylem ciekaw po prostu, normalna sprawa chyba, poczytaj sobie trochę o tym, myślałem identycznie jak ty, ale badania wskazują na to że naprawdę jest prozdrowotna. I w sumie nawet o wiele bardziej odpowiada mi ten styl żywienia bo jem smacznie bardzo i jestem syty cały dzień bez pełnego brzucha i bez żadnych ciągót do słodyczy.

Ja tam ci polecam spróbować w sumie, też myślałem tak jak ty ale dieta bardzo przyjemna,
@Estetykatopodstawa Ja akurat jestem ewenementem bo jestem starszym nerwicowcem i jestem sobie ubzdurać wiele rzeczy, również ataki lękowe. Więc myślę że trochę siedzi w mojej głowie. Ale mówię poczytaj trochę badań.

@AscendedFromTomorrow
Nieno ten dzień akurat spędziłem w domu, także jeszcze dzisiaj zobaczymy jak to będzie, jak będzie znów źle to się naladuje węglami po prostu przed spaniem.
@Kubass89: po odstawieniu węgli organizm reaguje podobnie jak na odstawienie np nikotyny. Przynajmniej tak to mogę z własnego doświadczenia porównać. Kilka miesięcy przed odstawieniem węgli rzuciłem palenie i miałem podobne chodź mniejsze objawy, niepokój, lęki, fale gorąca itp. Myślę że w twoim przypadku było podobnie i do tego doszła jeszcze "głowa".
Ładowanie węglami nie ma najmniejszego sensu, psujesz sobie w ten sposób adaptację i po prostu dłużej będziesz się męczył. Odwagi
@Kubass89: w moim przypadku bylo identycznie, byl to 4 dzien adaptacji, obudzilem sie w nocy z goraczka, krecilo mi sie w glowie i chcialo wymiotowac, ogolnie czulem sie bardzo slabo, ale zamiast zjesc cukrow tak jak ty to wypilem 150ml smietanki 30 i polozylem sie spac dalej, rano wcale nie bylo lepiej, ale po kolejnych 2 dniach czulem sie juz lepiej, a tydzien pozniej czulem sie juz tak dobrze jak nigdy
@Kubass89: Powodem może być zbytnie odwodnienie organizmu (na początku keto tracisz w ciul wody). Pij więcej wody (absolutne minimum to 2 litry dziennie, a najlepiej 3-4) i nie żałuj soli na adaptacji (himalajska) - to może pomóc. Jak nie to do lekarza.
Sam mam ciągle przy sobie jakąś wodę, w aucie zawsze zgrzewka w bagażniku, pod biurkiem druga, w robocie trzecia. Do tego raz dziennie piję "drinka" - pół litra wody,
@Kubass89: Nie odpowiem ci jakoś sensownie, po prostu się naczytałem, że himalajska lepsza, to sypie himalajskiej. Ale nie jestem w stanie przytoczyć toku rozumowania czy żadnej naukowej gadki. #broscience
Odsyłam do google, artykułów i filmików ;)
@somethingisnoyes Właśnie o tym przeczytałem i ludzie piszą że właśnie normalna sól jest ponoć nawet lepsza bo jest jodowana, a ludzie rzucają się na himalajską tylko dlatego że jest taki bum na to teraz.