Wpis z mikrobloga

Ziomeczki, mam u siebie w V70 oryginalne felgi 15" i jeśli wierzyć temu, co znalazłem w necie, mają 6,5Jx15 et 43. Wpadły mi w oko fajne 17" z 7,5J ET 49.
Nie bardzo wiem, jak to policzyć żeby sprawdzić, czy będzie pasowało. Z tego, co się dowiedziałem, to ET49 oznacza, że w stosunku do ET43 wpadnie to głębiej o 6mm, tak? Czy z szerszą o cal felgą to się w miarę wyrówna z zewnątrz i nie będzie nic wariowało w środku?
W rozpisce opon z instrukcji mam pozycję 225x45 w 17", więc chyba powinno pasować, ale... nie wiem i wolę dopytać ;)

#motoryzacja #samochody #volvo #volvofanclub
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CinuLNS: miałem Thory z 225/45 oponami w 850 i z tyłu potrzeba dystans 10mm bo opona dotyka do wlewu paliwa. Pomijam, że Cassiopeie będą słabo wyglądać na Vce I
@swital: Mi tam się podoba ¯\_(ツ)_/¯ Powiedz mi jeszcze czy po założeniu 225/45 przy seryjnym zawieszeniu i wrzuceniu dystansów auto traci jakoś na komforcie i praktyczności? Jak załaduję bagażnik to będzie tarło?
@CinuLNS prowadzenie na plus, przy załadunku ciężko powiedzieć bo miałem nivo. Jak Ci się podobają to bierz, ale jednak bym uderzył w opony 215/45
@swital: Kurna, trochę się boję, że całkiem poleci mu po praktyczności. Jednak rzadko, bo rzadko, ale czasami pociągnę przyczepę, czy załaduję 5 chłopa do środka. Chyba będę się czaił na coś pół cala węższego. Dzięki za pomoc ;)
@swital: Eh, muszę się zastanowić - to moje pierwsze tego typu działania :D Widzę, że jesteś w temacie - czy w miarę ładne (tak wyglądają po zdjęciach) Cassiopeie są warte 1,5k? Jakieś opony na sezon czy dwa 225/45 facet dokłada.
@CinuLNS jak opony to nie chińczyki 10cio letnie, a fronty felg naprawdę ładne to warto i 1,5k zapłacić. Tydzień temu kupiłem 18tki Medusa z jakimiś michelinami z 2017r 5-6mm za 980zł
@swital: Znaczy ja nie upieram się konkretnie na ten model. Szukam czegoś ze względnie prostym frontem w rozmiarze 17". Najchętniej bym wrzucił te proste, pięcioramienne z R-ką na jednym, ale to raczej niewykonalne :D
@CinuLNS czemu nie Pegasusy, tylko za oryginały trzeba dać 2-3k + opony. Jest sporo fajnych wzorów w 17 calach, trzymaj się opon 215/45, a zmieścisz bez problemu to w nadkolach.
@swital: No właśnie kwestia kasy też jest ważna niestety. Teraz letnie mam śmietniki i pomyślałem, że skoro mam dać ponad 800 za opony, to jeśli za trochę więcej uda się kupić felgi 17 z jakimiś oponami, chociażby na ten sezon, to pewnie w to pójdę, a opony dokupię w w przyszłym roku.
@swital: Jak raczej drogo, to odpadam :P Nie spieszy mi się jakoś, więc szukam gdzieś w okolicy. Nawet nie sprawdzałem jeszcze, czy mam w pobliżu jakiś większy skład z felgami.