Wpis z mikrobloga

Nowy sposób na "rezerwację". Klikacie wypożycz rower, a następnie ręcznie wpisujecie numer roweru. Blokada się otwory zdalnie. Niby jest ryzyko, że ktoś wsiądzie i pojedzie ale rower taki będzie niewidoczny na mapie więc mała szansa, że ktoś się skapnie, że blokada jest otwarta. Dobry sposób jak do stacji macie 1 minutę drogi i nie chcecie aby ktoś wam sprzed nosa zabrał rower ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mevo #mev0
  • 14
@dziobnij2: No właśnie nie taka mała szansa... robiłeś tak przy Galerii Przymorze ostatnio?... ja właśnie zauważyłem że stał rower na stacji, był niedostępny, dioda migała na czerwono ale wajcha blokady była do góry.
Więc opuściłem blokadę i rower stał się dostępny i go wypożyczyłem.... a mogłem sobie pojeździć anonimowo na czyjeś konto bez limitu :]
Ciekawe jak byś się tłumaczył że: to nie ty jeździłeś, nie ty zostawiłeś poza obszarem, nie
@Line-Storm: Dokładnie tak samo wypożyczałem kartą, bez patrzenia w aplikacje i pewnie dlatego podszedłem do tego roweru z podniesioną blokadą i się dziwiłem czy ktoś zapomniał zablokować czy co.... ale jak widać są jeszcze inne wytłumaczenia otwartej blokady :]

Przy okazji wiesz może jak usunąć dodaną kartę zbliżeniową? W ogóle nie mogłem dodać karty po numerze (jestemzgdańska) przez apkę i dopiero poprzez stronę poszło.
I czy mnie oczy nie mylą ale
@Line-Storm: Szybciej odpisujesz niż zdążę edytować komentarz :]

A jak dodawałeś kartę po numerze czy przykładając, bo po numerze tylko na stronie mi działało.

hmm jak otworzona blokada i wolnostojący to może był podczas wypożyczenia... ktoś w krzaki na siku wyskoczył ;P

albo ludzie nie umieją postoju robić, albo mają bez limitu minut bo przecież to kasa leci jak nie zaciągnie się blokady.
@salion
Miejską przez stronę dodawałem ID pełny
Visa dodawałem na rowerze z poziomu appki.

Co do roweru to był oddany, widoczny normalnie na mapie. Na wewnętrznym ogródku nowego blokowiska. Zeskanowałem pojawił się u mnie w appce.
@Line-Storm: Był widoczny na mapie do wypożyczenia i miał otwartą blokadę? I czy musiałeś zaciągać blokadę przed wypożyczeniem?

Ktoś pewnie nie mógł zablokować i infolinia mu bez blokady zwróciła.
A potem ktoś taki odblokowany rower zauważył i sobie na nim za darmo pojechał na zamknięte osiedle i miał w nosie gdzie zostawia bo anonimowy przejazd.
Jest to w ogóle do sprawdzenia (z danych które zbierasz) że rower niewypożyczony przemieszczał się po
@salion: Nie widać nic dziwnego w logach. Co prawda ostatnia trasa zajęła godzinę na 3,5km. Ale to równie dobrze mógł podjechać pod dom i nie mogąc zablokować dzwonił na infolinię.
Mi blokada działała OK. ( W dwóch innych co jechałem dziś "na szybkie uderzenie" trzeba było blokować )
Ale przerzutki zgłosiłem uszkodzone ( zębatki grzechotały po rozpędzeniu się) i po następnym przejeździe rower o 9 rano poszedł offline.
@Line-Storm: Mam nadzieje że chciał tam tylko na zamkniętym osiedlu zrobić postój (to chyba legalne) ale przez problemy z blokadą już go bał się więcej wypożyczać. Chociaż szkoda że go nie wyprowadził (po tym zwrocie z infolinii) poza bramę osiedla.
@salion: O tej godzinie słabo, za szybko znikają. Z rana najlepiej ;p Otwieram mapkę i planuje pętelkę co by na darmo nie jeździć. Ostatni już 500m od domu mi zwinął student co wstał za wcześnie ;p