Wpis z mikrobloga

Czy mBank manipuluje kursami wymiany walut w swoim kantorze online w zależności od tego ile środków mamy na koncie?

Na telefonie jest zalogowana prywatna osoba, która ma na koncie sporą kwotę CHF.

W przeglądarce jest zalogowana inna osoba, która nie ma żadnych Franków Szwajcarskich.

@mBank jak to u was działa hmm? Filtrujecie sobie klientów i brzydko mowiąc 'rżniecie' ich na spreadzie dostosowywując kurs wymiany w zależnosci od tego ile mają środków na koncie?

#afera #mbank #waluty #wtf #polska #banki
ScroogeMcDuck - Czy mBank manipuluje kursami wymiany walut w swoim kantorze online w ...

źródło: comment_jKvJ7Dg1exmr1yDBFFvNY6VEQk1UiMt8.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@Darknes17, @Zashi : Zgadzam się z tym jak najbardziej. Niewielkie transakcje na małe kwoty z perspektywy banku się nie poprostu nie opłacają, stąd oferują dużo gorszy kurs.

Dlatego klient z grubszym portfelem zawsze dostanie lepszą ofertę. W tym przypadku od 100k PLN w górę. Co jest zupełnie normalne - Z tym nie mam żadnego problemu.

Rozchodzi mi się tutaj poprostu o zwykłą transparentność oferty, bo przed przelewem środków na konto Twój oferowany kurs jest różny o ponad 5groszy od tego co widzisz po tym jak środki są już zaksięgowane u
  • Odpowiedz
@ScroogeMcDuck: A większość społeczeństwa przeczytała w ogóle regulamin? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja w pełni rozumiem twoja frustracje, ale tak działa każdy rodzaj handlu, im więcej tym taniej.
Nawet kantory typu cinkciarz pokazują kurs orientacyjny a jak wpiszesz jaka kwotę chcesz wymienić to dopiero ci mówią ile ci mogą dać i masz 10sekund na akceptację. Wiadomo ze niższa prowizje sobie pobierają niż w banku, nie miej
  • Odpowiedz
@Darknes17: Podejrzewam że niewielki procent czyta każdy regulamin. To jest zupełnie normalne bo brakło by Ci życia jakbyś chciał przeglądnać każdy z którym musisz się zapoznać (Co nie zmienia faktu że zawsze te od których zależą ważne decyzje - praca,finanse, dom, ubezpieczenie powinno się czytać niezależnie). Ot, kwestia zaufania do drugiej strony i potencjalnych konsekwencji wynikajacych z nie przeczytania takiego regulaminu.

Problem jest taki:
Dzień 1. Mam dzisiaj 0 CHF na koncie - Patrzę na proponowany kurs widzę 3.8PLN za 1 CHF. Ok mi pasuję przelewam środki na rachunek do banku.

Dzień 2. Środki znajdują się na koncie - Kurs na rynku się nie zmienił od wczoraj, jednak już kurs oferowany dla mnie dziś
  • Odpowiedz
@ScroogeMcDuck: kantory i inne banki tak samo nie są transparentni. Nie mówiąc już o słynnych wyszukiwaniach lotów, gdzie jak po raz 3 szukasz i wiedza ze jesteś zainteresowany to cena wyższa.
Tak działa ten rynek, nie warto hejtować jednego gracza skoro wszyscy tak grają.
  • Odpowiedz
@ScroogeMcDuck: odpowiedzią jest revolut, kurs prosto z forexa, nawet jak u kazdego lekko inny (dopasowany do klienta) to i tak o niebo korzystniejszy niż to w tych kantorach bankowych. Plusujesz jak popierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ScroogeMcDuck: Oczywiście, ze tak ale imo kurs zalezny jest tez od takich czynników jak to ile już jesteś ich klientem, czy często korzystasz z usług etc. Wiec może nie dymanie klienta, tylko nagradzanie tych bardziej lojalnych
  • Odpowiedz
@padamczyk tylko skoro na telefonie jest osobą mającą dużo franków ma kurs 3.72 a na przeglądarce osoba nie majaca franków ma 3.77 to raczej jest dymanie lojalnych klientów a nie nagradzanie.
  • Odpowiedz
@padamczyk: Tylko nie uważasz że Twój status jako 'klient' powinien być transparentny dla Ciebie? Mam na myśli to że w zależności ile masz środków/ile operacji przechodzi przez Twoje konto/etc - powinno to być jasno określone na jakie dodatkowe korzyści możesz liczyć - i.e. lepszy kurs w eKantorze etc.

Tak jak pisałem wcześniej, chodzi mi jedynie o transparentność świadczonych usług i tego jak traktowany jesteś jako klient.
  • Odpowiedz
@taksanski_widelec: Zerknij na moje wcześniejsze posty, jestem tego jak najbardziej świadom. Irytuje mnie brak transparentności tego co tak naprawdę jest Ci oferowane (i.e. gdy kurs zmienia się w stosunku tego ile masz środków na koncie w danym momencie, więc nie jesteś wstanie stwierdzić co Ci zaproponują w momencie kiedy te środki już masz fizycznie na koncie).
  • Odpowiedz