Wpis z mikrobloga

Czy mBank manipuluje kursami wymiany walut w swoim kantorze online w zależności od tego ile środków mamy na koncie?

Na telefonie jest zalogowana prywatna osoba, która ma na koncie sporą kwotę CHF.

W przeglądarce jest zalogowana inna osoba, która nie ma żadnych Franków Szwajcarskich.

@mBank jak to u was działa hmm? Filtrujecie sobie klientów i brzydko mowiąc 'rżniecie' ich na spreadzie dostosowywując kurs wymiany w zależnosci od tego ile mają środków na koncie?

#afera #mbank #waluty #wtf #polska #banki
Pobierz
źródło: comment_jKvJ7Dg1exmr1yDBFFvNY6VEQk1UiMt8.jpg
  • 112
@tomszczyk: Well nie bardzo mnie interesują teraz inne banki, w mbanku mam konto od 13 lat i przenosiny gdzieś indziej nie są najwyżej na liście moich priorytetów (zwłaszcza że robienie tego zdalnie byłoby drogą przez mękę).

Jak już kilka razy powtarzałem, nie podoba mi się kompletny brak transparetności i pokrętna logika oparta o Twój status klienta/ilość środków którą masz na koncie (która nigdzie nie jest wyjaśniona).

Nie miałbym problemu jeśli jasno
@CoYoT: A co jak Piotr z tych 20k euro chce wymienić tylko 50euro na złotówki bo tylko tyle jest mu potrzebne? Reszte przeleję gdzie indziej albo wybierze gotówkę w oddziale - więc mBank poza opłąta za przelew nie zarobi tutaj nic.Więc jakiego kursu Piotr wtedy może się spodziewać? Takiego do którego uprawnia go wymiana 20k czy takiego dla 50euro?

Z perspektywy banku na pewno mają dobrze to wszystko policzone - stratni
@w__w: no jak dajesz się #!$%@?ć to twoja sprawa. ja np. mam euro na koncie i chciałem sobie przewalutować na pln. Kurs w cinkciarz.pl był o 0.01 lepszy niż w mbanku. ale teraz wystarczy sobie policzyć 1. koszt przelewu 2. czas potrzebny na przelanie euro do cinkciarz 3. możliwa zmiana kursu zanim hajsy dojdą 4. przelew pln z cinkciarz na moje kont 5. możliwe, że tam też jest jakaś opłata za