Wpis z mikrobloga

@Anjay: To pomóż, bo nie daje rady. Wbrew pozorom to jest bardzo poste i szybkie danie. Tylko następnym razem pieczarki dam chyba do pieca, bo na patelni to wypiły tyle tłuszczu, że nawet na keto to przesada.
  • Odpowiedz
  • 0
@ElCiesiel Najbardziej mnie kusi ten pomysł z pieczarkami bo wiele razy słyszałem ale nigdy nie jadłem. Jak je robisz po prostu na patelnie, czy jakimś masełkiem czosnkowym?
  • Odpowiedz
@Anjay: Pierwszy raz robiłem. Dałem na patelnie normalnie razem z mięchem, żeby było szybciej i łatwiej. Dobre, ale chyba w piekarniku by lepiej wyszły, może wtedy właśnie z masełkiem? Pieczarki wypiły cały tłuszcz z pateli.
  • Odpowiedz
@ElCiesiel: Czytasz mi w myślach, bo wczoraj zobaczyłem te pieczary w Kaufie i też sobie wziąłem z zamiarem zrobienia burgerów. Z patelni nie były za miękkie i cieknące wodą/tłuszczem? Myślałem, żeby je w piekarnik dać, ale bez tłuszczu, właśnie, żeby nieco spiekły, obeschły i puściły wodę. Żeby były konsystencji bułki, a nie kapiącej gąbki :).
  • Odpowiedz
@RatKing: nie mireczku, uwielbiam gluten. Tak samo jak cukier, batony, pizze i kebsa na grubym. Na #keto nie je się węglowodanów, stąd zamiast bułki pieczarki. Dieta jak dieta. Jedni tną tłuszcz, inni węgle, jeszcze inni wpieprzają same grejpfruty. Dla mnie keto jest optymalne - jedyna dieta z tych, które próbowałem, na której jem smacznie, dużo i działa.
  • Odpowiedz