Wpis z mikrobloga

@ohwell: Przez takie #!$%@?ńskie utrudnianie wielu ludzi umiera, bo w nfz usłyszą że te leki są gorsze od heroiny itp. a prywatny kosztuję na co nie każdy ma środki, ja mam zaskórniaki na lekarza ale może uda się bez prywatnego, ogarnąć jedną buteleczkę jakiegoś #!$%@? leku. (_ )
@bekap: jest możliwość, jest tzw. recepta farmaceutyczna
https://www.doz.pl/czytelnia/a13283-Recepta_farmaceutyczna_-_kiedy_farmaceuta_moze_sam_wypisac_recepte
nie wiem czy baclofen to psychotrop bo z recepty farmaceutycznej wykluczone są

z wyłączeniem środków odurzających, substancji psychotropowych i prekursorów kategorii 1


poza tym jeśli kupujesz cały czas w tej samej aptece to zapytaj czy Ci "pożyczy" chociaż jeden listek zanim się do lekarza umówisz - powiedz wprost że się skończy wcześniej i się boisz objawów odstawienia
@login-jest-zajety:
Nie można już dzielić (prawie wszystkich) leków. Farmaceuta może przepisać na recepcie farmaceutycznej w stanie zagrożenia zdrowia lub życia jedno najmniejsze opakowanie produktu leczniczego, który jest dopuszczony do obrotu w Polsce, co nie zawsze jest możliwe, bo mimo że takie opakowanie zarejestrowane jest to nie ma go w obrocie.