Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości zastanawiam się co robią ludzie po dobrych liceach w np. #krakow czy #warszawa? Zawsze wydawało mi się, że są o krok przed innymi z mniejszych miast którzy idą np. na AGH albo UJ i wyjeżdżają za granicą studiując na jakiś Cambridge czy innych. Czy się mylę? #warsz
  • 10
@m4kb0l: teraz tak naprawdę na rynku pracy liczy się to co umiesz + doświadczenie.
Pracodawcy nadal patrzą czy masz wyższe wykształcenie czy nie, ale w czasach gdzie każda ameba może skończyć wyższą uczelnię i mieć dyplom - to traci na znaczeniu.
W niektórych firmach czy instytucjach czasem magisterka jest potrzebna do awansu na wyższe stanowiska - bo tak.
@m4kb0l: Ja kończyłem jedno z lepszych liceów w Krakowie koło 10 lat temu, z mojego rocznika z 8 klas po 30 osób wyjechało może 10, teraz jest tego trochę więcej, ale też coś rzędu paru procent.

Generalnie studia pierwszego stopnia za granicą wcale pod względem materiału nie stoją wyżej niż polskie uczelnie, a utrzymanie dużo droższe i uciążliwy proces rekrutacji. Absolwenci polskich uczelni, zwłaszcza najlepszych kierunków ścisłych i technicznych, są cenieni
@m4kb0l: różnie to bywa. W ogóle te "dobre licea" bazują na średniej i kilku lepszych uczniach na całe LO.
To gdzie idą dalej zależy od wypadkowej tego czego chcą i ile mają kasy. Jak rodzice nie srają kasą to choćbyś nie wiem co robił to i tak nie dostaniesz się na jakieś bardziej prestiżowe uczelnie zagraniczne.
@totalnastabilizacja: i co masz w tej Polszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°