Wpis z mikrobloga

Wrocław nie będzie odkomarzany, miasto unieważniło przetargi. Aż 2000 hektarów bez zwalczania komarów

Odkomarzanie miało ruszyć od maja i być powtarzane do października. Już wiadomo, że zaplanowanego harmonogramu nie uda się zrealizować. Do tej pory nie ma samolotu do przeprowadzania oprysków. Na to zadanie przetarg ma być powtórzony. Monika Kaliwoda z Wydziału Środowiska i Rolnictwa poinformowała, że podstawowym zadaniem programu kontroli komarów jest obserwacja. W zwalczaniu komarów miasto liczy przede wszystkim na naturę – zarybione zbiorniki wodne są zdaniem Kaliwody skuteczną bronią – oraz na ludzi, którzy powinni zakrywać np. firanką czy moskitierą zbiorniki na wodę na działkach i ogrodach.

#wroclaw
Pobierz mroz3 - Wrocław nie będzie odkomarzany, miasto unieważniło przetargi. Aż 2000 hektaró...
źródło: comment_EW7exp4wu0lYFe9yw0HRsRd5BToyXXYc.jpg
  • 45
@mroz3: Z rzeczy ważnych to jeszcze tolerancja i kultura oraz wsparcie dla mieszkańców Wrocławia z Ukrainy. @ghoulas: WKS nie jest rzeczą ważna. Tak naprawdę każdy ma go w dupie i nikt tym nie zarządza. Gówno z tym robią. Ani nie ruszają, ani nie wymagają od niego i tak trwa w gównie bo nikt tym nie zarządza.
@kidzior: Spoko na łąkach idealnie dlużej będą stały sadzawki, bęzie ich jeszcze więcej.
@mroz3 Co Ty masz do kotka? Od momentu jak kotek Wrocek został symbolem miasta wszystkim nagle jakby coś #!$%@?ło... Wrocław ma jedną z najlepszych komunikacji miejskich w Polsce, a Wy jak zwykle nadal narzekacie.
@mroz3: ale przecież to ma sens, po odkomarzeniu opryskami jakieś komary i tak się ostaną i zasiedlą się w zbiornikach wodnych. Zarybienie zbiorników będzie stopniowo zmniejszać populację komarów.
jako że mieszkam pod wroclawiem napisze "Nawet mi was #!$%@? nie żal" ale po chwili do mnie dociera że my w gminie Długołęka wybraliśmy chyba jeszcze gorzej....
@Mathas: Jak przyjeżdżasz na weekend to jest ok. Jak pojezdzisz tydzień albo dwa to masz dość. Kraków ma swoje problemy owszem ale tam są takie same cyrku jak we Wro z developerka. Poznań się nie wypowiem bo nie jeździłem tam MPK ale rodzina mówi że poziom niewiele lepszy niż Wrocław a najbardziej po dupie tam robił remont któryś