Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Serio was jara klimat Cyberpunku? Mi to przypomina ten okres, gdzie z jakiegoś powodu w ciągu kilku lat w latach 90 wychodziło multum gier w tym klimacie, że aż się porzygać można było. A ni to fajne, a ni ciekawe. Gra może być dobra ale ta cała otoczka Cyberpunku jest taka meh.

Są dwa rodzaje gier, których nie ruszam (z lekkimi wyjątkami i nie licząc sportowych, bo te od razu lecą do kosza).

1. Cyberpunk
2. Jakieś takie ciężkie SF, strzelanie do robotów będąc robotem.

#cyberpunk2077 #gry
  • 7
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Jest jarający bo już teraz zaczynamy żyć w zalążkach Cyberpunku.

A 9999999 gier w klimacie Fantasy nie jest taką samą sytuacją jaką opisujesz? To już nie przeszkadza?

Nie ma dzisiaj praktycznie gier w klimatach Cyberpunku w segmencie AAA rynek jest głodny, był tylko Deus Ex z o wiele mniejszym budżetem i wydawcą suszącym głowe developerom (i sequel był tak słaby że zamrozili serie). To gra AAA od studia które nie
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Cyberpunk z lat 80 i 90 to reakcja na zachodzące wtedy zmiany czyli globalizację, wzrost znaczenia korporacji i ówczesne problemy społeczne (chociaż raczej mocno dotykające amerykańskie społeczeństwo jak b. wysoka przestępczość na ulicach, wystarczy poczytać jak wyglądały walki gangów Bloods i Cribs na ulicach LA w tym okresie). Stał się popularny ze względu na fakt że jako jeden z nielicznych odnosił do bieżących problemów i zagrożeń a wizja typowego cyberpunkowego
  • Odpowiedz
@rebel101: To już stare gry, Syndicate po reboocie to 2012 a System Shock 3 nawet nie ma daty premiery więc pewnie najwcześniej 2021 patrząc że gra jest obecnie ukończona dopiero w połowie a trzeba do tego doliczyć czas na szlifowanie i testy. (1 i 2 to lata '90).

Deus Exa wymieniłem bo 2 wyszła w 2016 czyli na obecnej jeszcze generacji (co prawda była słaba ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Mega_Smieszek: Dobry żart z nawałem gier w tym gatunku w latach 90. Wymienię ci popularne gry w tych klimatach. System Shock, Ruiner,Shadowrun returns , Observer, Deus ex i długo długo nic. Cała reszta to gry tak niszowe, że mało kto to kojarzy. Dwie gry z tego zestawiana to faktycznie starocie, sprzed parunastu lat, a większość to parę nowych gier z ostatnich paru lat. 90% gatunku rpg na przełomie lat 90 i
  • Odpowiedz