Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie poszukiwania sprzętu do kuchni. Budżet rozsądny, nie muszą być najtańsze sprzęty ale też nic z górnej półki. Oto co udało mi się wybrać po przeglądnieciu tagu #agd :) Sprzęty wybierałem w RTV Euro AGD, z racji promocji na ostatni produkt.

#lodowka Koniecznie lodówka do zabudowy. Wybrałem Samsung BRB260030WW https://www.euro.com.pl/lodowki-do-zabudowy/samsung-brb260030ww.bhtml ale nie koniecznie podoba mi się poziom hałasu 37 dB. Jako, że aneks kuchenny jest połączony z salonem to cisza może być ważna. Nic innego w podobnej cenie nie udało mi się znaleźć. Wymagania to pełny no frost, niski poziom hałasu.

#zmywarka https://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/siemens-iq300-sn636x03me.bhtml Wymagania to dno ze stali nierdzewnej, w miarę cicha. Chcialbym, żeby zawiasy nie były na sznurkach, ale na stronie nie mogę znaleźć takiego filtrowania.

#piekarnik Tutaj mam największy problem. Wymagania to czyszczenie pyrolityczne, teleskopowe prowadnice i najlepiej gdyby cały piekarnik był czarny, bez innych wstawek. Myślałem o ELECTROLUX EOE7P31Z ale nie ma go w RTV AGD. Czy jest jakaś podobna alternatywa?

#indukcja Tutaj wybór pomiędzy: AEG Slim-fit IKE74441FB a Electrolux Slim-fit CIV634. Nie wiem czy jest sens dopłacać 700 zł do tego pola 24 cm i ogólnie większej płyty. https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/electrolux-civ634.bhtml https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/aeg-ike74441fb.bhtml Kryterium jest sterowanie każdym polem osobno.

Wołam @nowik, @blunch jeżeli byliby w stanie doradzić to byłbym bardzo wdzięczny.

#dom #mieszkanie #cokupic #agd
  • 21
  • Odpowiedz
@konradinho: Ta lodówka nie ma pełnego nofrostu; to znaczy trochę ma, ale komora chłodziarki jest połączona z zamrażarką, w efekcie będziesz mieć suche powietrze -> suche żarcie, wysychające wędliny.
Sprawdź coś z oferty LG, ostatnio wypuścili naprawdę śliczne lodówki z mega wyposażeniem (chociażby nawiew na każdą półkę osobno) no i są piękne w środku w naprawdę dobrej kasie, ale nie jestem pewien czy będzie coś do zabudowy. LG robi najcichsze lodówki
  • Odpowiedz
@konradinho: Btw. porównaj sobie oferty sklepów, nie nastawiaj się tylko na Euro. Czasem pomimo promocji będziesz w stanie uzyskać niższą cenę u konkurencji.

Co więcej - idź do sklepu i pogadaj z pracownikiem. Przedstaw mu listę produktów i negocjuj cenę. Do mnie czasem przychodzili ludzie do MediaMarktu z ofertami z innych sklepów i nam ręce opadały, bo pomimo, że mieliśmy dobrą promocję to i tak finalnie wychodziło więcej, niz miała konkurencja.
  • Odpowiedz
@blunch: o lodówkach LG też słyszałem dobre opinie, ale niestety z tego co widzę nie produkują oni lodówek pod zabudowę, a to jest warunek konieczny. Czy byłbyś w stanie polecić coś innego?

Zmywarki rzeczywiście poszukam innej. Pewnie wybiorę coś z oferty Elektroluxa bo Beko w RTV niestety nie ma. Z tego co widzę to Elektrolux ma zawiasy ślizgowe a to pewnie lepsze rozwiązanie niż te sznurki.

Piekarnik pewnie Amica EB833BA+ IN
  • Odpowiedz
EB833BA+ IN


@konradinho: Tylko ten piekarnik jest właśnie matowy. Dotkniesz tłustym palcem albo nawet spoconą ręką i będziesz mieć problem.

Wyjdź z założenia, że czasem więcej ficzerów nie zawsze jest lepsze -> szczególnie, w przypadku piekarnika. Pyro + prowadnice + podstawowe programy + temperatura do pizzy (powyżej 270 st.C) i starczy.
  • Odpowiedz
@blunch: W porządku, dzięki za opinie. Pozostaje jeszcze kwestia tej lodówki do zabudowy. W dalszym ciągu nie wiem co mogę w podobnym budżecie, z pełnym no frostem wybrać. Oczywiście pod zabudowę.
  • Odpowiedz
@konradinho: > Koniecznie lodówka do zabudowy.

Zastanów się nad tym. Lodówki do zabudowy sa małe, niepraktyczne i drogie. + jak ci spartoli robotę stolarz to będziesz otwierał podwójne drzwi zamiast jednych
  • Odpowiedz
@konradinho: Jeśli lodówka ma być jak najcichsza, to tylko do zabudowy (nawet kosztem pojemności). Nie wiem skąd opinia innego mireczka, że LG robi ciche urządzenia. Może w ostatnim czasie faktycznie coś się zmieniło, ale jeszcze rok temu ich modele miały 38-39 db i więcej.

Odrzuć tego Samsunga, 37 db to dużo. Ja w tym budżecie bym polecał Electroluxa albo Whirlpoola. Pierwszy producent rok temu miał 2-3 modele z 35 db, drugi
  • Odpowiedz
@konradinho: Zależy jakiej wielkości jest Twój salon z aneksem.

W poprzednim mieszkaniu miałem wolnostojącą lodówkę od LG z no-frostem, która miała 39 db i podczas pracy była wyraźnie słyszalna nawet z kilku metrów (3-5). Gdy TV był włączony, to nie było problemu. Gdy nie był i człowiek chciał po prostu posiedzieć w ciszy, przeczytać książkę czy nawet porozmawiać ze znajomymi (czyli przy czynnościach, gdzie nie ma innego źródła dźwięku, które non
  • Odpowiedz
@konradinho: mirku, kupiłeś tą płytę electroluxa może? Wygodne jest to "płynne" sterowanie mocą? Szukam czegoś z electroluxa co ma więcej niż standardowe 9 poziomów mocy.
  • Odpowiedz
@sqbi_ Kupiłem Electrolux Slim-fit CIV634. Używam od jakichś 3 miesięcy i wszystko jest w porządku. Płynne sterowanie mocą fajna sprawa. Woda na maksymalnym ustawieniu gotuje się w minutę :)
  • Odpowiedz
@konradinho: Hej mireczku, też stoję przed zakupem sprzętu w zabudowie do mieszkania i jak miałbyś chwilę mógłbyś napisać co kupiłeś i jak się sprawuje?
Szczególnie interesuje mnie jaką lodówkę, piekarnik i zmywarkę wziąłeś, bo płytę i okap już mam wybrany a nad tymi trzema się ciągle zastanawiam.
Zmywarka - raczej wezmę tego Siemensa co ty, bo ma b. dobre opinie i podobają mi się systemy pakowania jakie ma
Lodówka do zabudowy
  • Odpowiedz
@mamslabehaslo Wszystkich produktów używam około 3 miesięcy. Kupiłem:
- Amica ED57529B X-Type Pyro: ogólnie nie mam zastrzeżeń. Czasami coś upieczemy z żoną, wszystko jest w porządku.
- Electrolux Slim-fit CIV634: też brak zastrzeżeń. Łączenie pól działa fajnie. Przy maksymalnym ustawieniu woda bardzo szybko się gotuje. Jest nieco "głośna" przy działąjących jednocześnie 3-4 polach, nie wiem czy ten typ tak ma czy to kwestia podłączenia.
- Samsung BRB260030WW - ogólnie cicha lodówka, przynajmniej
  • Odpowiedz
@konradinho: odkopię temat bo też kupuję AGD, większość już mam i teraz rozglądam się za piekarnikiem, płytą i okapem. Piekarnik biorę ten sam co Ty, myślałem też o tej samej płycie. W opiniach w necie widziałem że niektórzy narzekają że pola grzewcze są za małe na duże patelnie, ktoś pisał że miał problem ze smażeniem naleśników-możesz powiedzieć jak się w tej kwestii sprawuje u Ciebie? I jaki brałeś do niej okap?
  • Odpowiedz
@thewickerman88: z płyty jestem zadowolony. Naleśniki wychodzą spoko. Szybkość grzania też jest w porządku. Prawdę mówiąc nie mam porównania, ponieważ całe życie operowałem na gazie. Okap brałem "GLOBALO APRICO 60.1", tylko dlatego żeby pasował do zabudowy. Ogólnie tego modelu nie polecam bo jest za słaby według mnie.
  • Odpowiedz