Wpis z mikrobloga

hejka urodoświry
chciałbym w końcu ogarnąć chociaż odrobinkę kudły moje wstrętne
polećcie jakiś sensowny szampon do włosów skrajnie suchych zniszczonych zmasakrowanych pls
mam na myśli chyba łagodny jakiś bez slsów i ogólnie silnych detergentów i tony chemii jak również składników o wątpliwej reputacji
jakieś protipy co do dbania o włosy skrajnie suche zniszczone zmasakrowane też mile widziane

#wlosy #uroda #mirabelkopomusz #rozowepaski #modameska #ubierajsiezwykopem #kosmetyki #zdrowie
  • 6
@Chodtok Zawsze mnie rozpieprza, jak ktoś zapuszczając włosy je zaniedbuje a potem chce wszystko wyleczyć jednym szamponem. To tak jakbyś pytał o koktajl który zaspokoi Twój głód i zapewni wartości odżywcze na cały dzień, da Ci energię i szczęście. Szampon to detergent, od naprawiania są zioła, odżywki.

Po pierwsze włosy są jak paznokcie, możesz trochę poprawić ich kondycję i sztucznie je nadbudować, ele generalnie to, co jest bardzo zniszczone jest do ścięcia.
Zawsze mnie rozpieprza, jak ktoś zapuszczając włosy je zaniedbuje a potem chce wszystko wyleczyć jednym szamponem.


lel to są twoje urojenia już
niczego nie zapuszczam noszę względnie krótkie raczej
nie chcę niczego wyleczyć jednym szamponem
chcę przestać dalej je masakrować i uczynić jakiś pierwszy krok w stronę tego żeby przestały być tak makabrycznie suche

To tak jakbyś pytał o koktajl który zaspokoi Twój głód i zapewni wartości odżywcze na cały dzień, da
@Chodtok: EO Laboratorie, Vianek, Sylveco balsam myjący, szampony w kostce naturologia, Petal Fresh :) te są względnie łagodne. Do tego koniecznie jakaś odżywka (Garnier Hair food na start, ale ciężko doradzić jaki).
Szampon przed myciem rozcieńczamy i speniamy w pustej butelce lub kubeczku, dobrze jest na włosy nałożyć odżywkę i dopiero myć, samych włosów nie trzeba myć i trzeć, woda musi być ciepła, ale nie gorąca i nie wolno trzeć ręcznikiem