Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że w poprzedni weekend znów wylądowałem w ogrodzie botanicznym w Powsinie pod #warszawa stwierdziłem, że cyknę kilka fotek jak zmienił się ich warzywniak od ostatniego razu

Jak się okazało Powsin jest jak najbardziej zapoznany z #chilizgobim ;p

#ogrod #ogrodnictwo #powsin #pan #polskaakademianauk #ogrodbotaniczny #botanika #rosliny #biologia #turystyka #zainteresowania #hobby #weekend #wycieczka #drzewa
gobi12 - Tak się złożyło, że w poprzedni weekend znów wylądowałem w ogrodzie botanicz...

źródło: comment_B5DdmOJgsWkWtRcOo59hbgiWlaHYlmne.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niewiemja: Znaczy oni zdecydowanie skupiają się bardziej na części poza-warzywnej i świetnie im to wychodzi ;) A ten warzywniak to widać, że tylko na boku ktoś robi ;) W ogóle zastanawia mnie ile osób musi przy tych całych hektarach pracować ;)
  • Odpowiedz
@gobi12: Byłem tam dwa tygodnie temu (po twojej pierwszej relacji). Zawsze się wybieraliśmy, ale jakoś nigdy nie mogliśmy dotrzeć. Tym razem zapadła decyzja: bierzemy urlop i jedziemy :) Oczywiście w porównaniu do tego co jest w Warszawie, to jest ogród wypada bardzo dobrze. Ta ich filia warszawska to jedno wielkie nieporozumienie (przynajmniej taki był stan na zeszły rok, albo dwa lata temu).
W Powsinie jest ładnie, elegancko, miejscami z pomysłem, czasami trochę mniej. Mam wrażenie, że powinno tam pracować dwa razy więcej ludzi (u nas chyba nie funkcjonują w takich miejscach wolontariusze, a przecież jest mnóstwo osób, które siedzą na emeryturach i znają się na roślinach - pewnie chętnie zajęłyby się czymś takim). Warzywnik ładny, ale też miałem wrażenie, że wszystko jest za bardzo posadzone "na sobie", zwłaszcza że jest tam bardzo dużo pustego terenu obok - raczej w tym roku już tam nic nie zrobią.

Świetne są te miejsca z roślinami górskimi - wygląda to wszystko kozacko, ktoś włożył w to dużo pracy i można się przez chwilę poczuć jak na górskim szlaku. Szkoda tylko, że tak trudno dowiedzieć się, jak nazywa się konkretna roślina. Niestety bardzo często miałem taką sytuację kiedy chciałem sprawdzić jak nazywa się jakaś konkretna roślina i niestety nie było tabliczki. Z jednej strony wiem, że ciężko podpisać każdą roślinę, ale z drugiej strony to jest jednak ogród botaniczny :) Nie wiem jak jest w innych ogrodach pod tym względem.

Tak czy inaczej, na pewno jest to miejsce warte odwiedzenia ( ͡
  • Odpowiedz