Wpis z mikrobloga

#bitcoin W komentarzach wypłynął ciekawy artykuł opisujący #!$%@? z #lightingnetwork . LN nie spełnia zasady "bezzaufaniowości" (ang. „trustless”), w przypadku opłat mniejszych, niż 'fee' dla górników na głównym łańcuchu. (_ ) Obecnie nie jest to jeszcze duży problem ale im droższe będą opłaty na głównym łańcuchu tym ta #!$%@? będzie bardziej problematyczna.
https://bithub.pl/artykuly/maly-sprosny-sekrecik-lightning-network-o-ktorym-wie-bardzo-malo-ludzi/
Pobierz publichtml - #bitcoin W komentarzach wypłynął ciekawy artykuł opisujący #!$%@? z #lig...
źródło: comment_lPmAS5kzpkR3oOtK9UT37SCzmfEP6IWe.jpg
  • 30
Bitcoin Liquid właściwie jest dla grubasów, a nie dla plebsu. Lightning Network rozwiązuje tylko częściowo problem drogich opłat "on-chain"... ¯\_(ツ)_/¯
Doczekamy się nowej, lepszej technologii drugiej warstwy? ()
@public_html: w ogóle nie wiem po co tu wstawiasz grafikę przedstawiająca działanie HTLC.

Ja #!$%@?ę, chodzi jedynie o to że odzyskanie niewielkiej ilości btc (mniejszej niż fee onchain) jest nieopłacalne. Co w tym dziwnego?

To jest właśnie problem ze ludzie nie rozumieją jak działa LN i #!$%@? 1,5 rokuodkaz mamy LN odkrywacie coś tak podstawowego.

Weźcie już się w goóle nie wypowiadajcie o LN, bo I tak nie klimacie jak to
@public_html: większy problem jest zupełnie gdzie indziej a nikt o tym nie wspomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może być problem z zamknięciem kanału, bo max opłata za zamknięcie jest ustalana podczas otwarcia. Jest na to przeznaczona część środków z kanału. Jeżeli podczas zamykania zrobimy to standardowo a opłaty onchain będą dużo wyższe, to tx zamykająca nie przejdzie. Musielibyśmy się dogadać z drugą stroną kanału, żeby on z
@megaloxantha: ja kiedyś dałem do biura tłumaczeń, jakąś dokumentację SAPowską i dostałem takiego gniota, gdzie słowo "plant" - zakład ( w sensie miejsca, zakład pracy, fabryka) w SAP to standardowa terminologia, został wszędzie przetłumaczony na ROŚLINA, #!$%@? że się kupy nie trzymało kompletnie XD