Wpis z mikrobloga

Wczoraj miałem rozmowę na temat konieczności zmiany swojego auta (Golf IV, 1.4 16V, wersja ABC - Absolutny Brak Czegokolwiek, którego dostałem za darmo). Rodzice uznali, że powinienem go sprzedać, bo to "stary złom" (rocznik 1998, ale od 2000 był w rękach mojego dziadka, a Golfik w momencie przekazania mi go nieco ponad rok temu nabił na liczniku ledwie 163k przebiegu). Meritum? Ich wymagania.

Mam sprzedać ten samochód (a ponieważ jak już wspomniałem, nie ma w nim ani klimy, ani elektrycznych szyb czy lusterek, ani alarmu, ani nawet głośników w tylnych drzwiach), a ponieważ jest jeszcze bity z przodu i ma dwa kolory oraz ma najsłabszy dostępny dla tego modelu silnik, dostanę za niego góra 4 tysiące, bo w jego jedyną zaletę (niski przebieg, który obecnie wynosi 178k) nikt nie uwierzy. Fakt, nie psuje się, ale to dlatego, że nie ma w nim co się psuć.

Jak już bym go sprzedał, oni dołożyliby mi kwotę brakującą do 10 tysięcy, czyli 6 tysięcy. I co miałbym sobie za to kupić?


10-letni. Za 10k. Jak ich wyśmiałem, że za tyle to kupię pół takiego auta, to wytoczyli ciężkie działo.


thatsnothowitworksyoulittleshit.jpg

Pokazałem ceny 10-letnich aut z przypomnieniem, że mój kuzyn kupił miesiąc temu bodajże 11-letnie BMW e87 za 17 tysięcy, a mój wujek za swoją 8-letnią Skodę Octavię chce na tą chwilę 18 tysięcy.

To się obrazili i powiedzieli, że ch*ja mi dołożą i mam się "męczyć z bitym złomem".

Rodzice jeżdżą Hondą CR-V IV i BMW X4 (f26). Oba prosto z salonu. Tia...

#motoryzacja #samochody #januszemotoryzacji #zalesie
  • 64
@Methelin: #!$%@? się niepotrzebnie w koszty. Skoro jeździ, nie psuje się, to po #!$%@? zmieniać? Zapewniam Cię, że jak kupisz inny, to jeszcze będziesz musiał coś do niego dołożyć, papiery ogarnąć...

To, że ma 2 kolory to coś znaczy? Że ma korbki zamiast silniczków? Tym się nie jeździ, to detale.
Brak klimy jedynie faktycznie może irytować, ale z tym też żyłem wiele lat...

Ja jak kupie auto, to jeżdze nim do
@Methelin: Szczerze? #!$%@? to człowieku. Jeździj tym golfem i sam sobie do niego dokładaj #!$%@? w postaci klimy, elektryki w szyby i lusterka itd. Takie rzeczy nie kosztują kosmicznej kasy a zawsze coś się nauczyć można ;) Sam miałem same stare "złomy" i nigdy bym tego nie zamienił na coś nowszego ponieważ baza informacji w necie plus tutoriali co jak złożyć do kupy jest tak duża że głowa mała. No i
@Methelin: olej ich. Twoje auto twoje pieniadze. Choc na twoim miejscu sprzedalbym golfa, wypial sie nanich 6 kafli, i za te 4 kupil cos w podobnym roczniku ale chociaz z elektrycznymi szybami i wspomaganiem, bo bez tego jezdzenie w tych czasach to kicha
@Methelin: Tutaj jest akurat inne sprawa - akurat jak się leasing kończy, to można sobie zmieniać bo to za wiele nie kosztuje. Co innego jak zmieniasz używkę na niewiele droższą używkę bo taki kaprys ;)

Oczywiście, za 10 tysi da się znaleźć zajebiste auta, nawet za mniej, ale kupno samochodu używanego w niewielkiej kwocie to troche męczarnia ;)
@agaciksa: Naburmuszyłem się, bo czegokolwiek sobie nie znajdę za mniej niż 10k, to od razu wyklinają, że złom, bo auto ma np. 14 lat a nie wymarzone przez nich 10 lub mniej. Jak im tego pokazałem (sprzedawany 30 km od domu), to uznali, że jestem chory na głowę, żeby patrzyć na 13-letnie auto, i to za "takie pieniądze" https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-407-peugeot-407-spalanie-ok-8-5l-gazu-100-km-pojemnosc-1-8-l-moc-125-km-ID6BWUw9.html#6dd3436fb9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drmscp: jeżeli jeździ to po co wymiemieć? Osobiscie nigdy nie zrozumiem mody na nowsze samochody, jesli stary dziala jak należy. Sam kupiłem auto za 10k, ale 6 lat temu. Przez te 6 lat wymienilem wszystko co potrzeba. Jedna powazniejsza awaria kosztowala mnie wiecej niz wszystkie inne (wliczajac części eksploatacyjne jak hamulce, sprężyny itp.) ale i tak 6 rok jezdze za około 15k ze wszystkim. I po co wymieniac jak teraz jestem
@tomaszq: @Methelin: a widzieliście w moim komentarzu "znaleźć kompromis"? :P
Na pewno istnieje samochód, który spełniłby wymagania wszystkich, a jeśli nie... to po co pokazujesz ofertę, zamiast przytaknąć, kupić samochód i powiedzieć, że to rok produkcji 2009 zamiast 2006? Albo zmień to w kodzie strony (nie jestem pewna, czy olx się da) ( ͡º ͜ʖ͡º) Myślisz, że zauważą gołym okiem przy takich poglądach? Naprawdę, z
@Methelin
Miałem garażowaną fiestę z mniejszym przebiegiem też po dziadku, ale w najwyższej wersji wyposażenia (skóra, welur, klimy, piloty, dupa w prądzie itp.) i nawet za tysiaka nikt tego nie chciał kupić więc poszła na żyletki.
#!$%@? interes życia - dostałem 350zł, a w środku został 4miesięczny akumulator warty 300zł.
Rynek aut to jakieś nieporozumienie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Methelin: iks de rodzice chcą wyłożyć 6k przynajmniej od ręki i ty masz problem xD zmień sobie na ciut nowszego golfa i tyle albo jakiegoś nowszego #!$%@? typu skoda citygo lub fabia to chociaż klimatyzację będziesz miał xD
@Methelin: jeździ? Jeździ. Służy Ci? No to o #!$%@? im chodzi. Oni zapominają, że każdy debil może kupić samochód - sztuką jest utrzymanie go. A przyznaj się czy byłbyś w stanie utrzymać auto z ich wymagań?