Wpis z mikrobloga

mirasy z #it #informatyka, wy z #programowanie też, jak kogoś poznajecie i się was pyta czym się zajmujecie to co mówicie?
pracuję jako sysadmin i szczerze mówiąc nie chce mi się za każdym razem tłumaczyć co robię, z drugiej strony nie chcę mówić, że jestem INFORMATYKIEM, bo wyjdzie, że podłączam drukarki w urzędach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta
  • 16
  • Odpowiedz
@jan00shtrach: Zależy od rozmówcy. Jeśli mam ochotę opowiedzieć więcej o tym co robię, podaję nazwę stanowiska. Zwykle wtedy rozmówca pyta, czym dokładnie się zajmuję.

Jeśli chcę zbyć rozmówcę mówię, że jestem informatykiem. Wtedy zwykle nie wnika (myśli, że podłączam drukarki w urzędach).
  • Odpowiedz
@jan00shtrach: Ja pracuję jako on-site. Ludziom którzy wiedzą o co chodzi nie trzeba nic tłumaczyć, a reszcie mówię, że opiekuje się biurem od strony IT i jak coś nie działa, robię wszystko żeby działało :P Różowym paskom można tłumaczyć, że beze mnie biuro upadnie xD
  • Odpowiedz
@jan00shtrach: Niech różowy wie, że zarabiasz - 15k za naprawianie drukarek jest tyle samo warte co 15k za projektowanie oprogramowania. Ważne co ma w głowie, praca każdego informatyka i tak jest raczej nudna dla mugoli, więc ciężko będzie zaimponować
  • Odpowiedz