Wpis z mikrobloga

Hej @play_polska, posiadam smartfon Xiaomi #mi9 i próbowałem uruchomić u Was usługę VoLTE i Wifi-Calling. Dodzwoniłem się do BOK w którym powiedziano mi że usługa zostaje uruchomiona i powinna zaraz zacząć działać - natomiast dalej nie działa. W telefonie wszystko ustawione tak jak należy.
#volte #xiaomi #play
  • 25
@ntr1987: na konkretne modele. Ale czytając forum Playa natknąłem się że na Xiaomi też ludzie uruchamiają, tyle że trzeba samodzielnie zadzwonić do BOK i wszystko działa bez problemu niby. No ale coś u mnie nie do końca się to sprawdza.
@eNse: musisz uruchomić te opcje w swoim telefonie
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Tu masz kody, do wklepania. Po ich wpisaniu w menu ustawień karty SIM pojawi Ci się suwak do przełączania opcji VoLTE i VoWiFi. Oczywiście operator po swojej stronie też Ci musi tą usługę aktywować. Również to wykonałęm niedawno na mi9 i niestety nie działa prezentacja numeru osoby dzwoniącej i smsy jakoś dziwnie długo się wysyłają na VoLTE
@eNse: ja z kolei dzisiaj rozmawiałem z Panem z BOK PLAY, który mi powiedział , że nie mogą mi włączyć VoLTE, bo MÓJ telefon NIE obsługuje VoLTE, chciałem pana poprawić, że to nie tak że telefon nie obsługuje, tylko operator jeszcze musi po swojej stronie to włączyć, a on mi na to , że w spisie telefonów obsługujących VoLTE na stronie PLAY nie widnieje xiaomi mi9, więc ten telefon tego nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mactez: no ja na szczęście trafiłem dwa razy na bardzo kompetentne osoby które stwierdziły że mogą mi włączyć bo nic nikogo to nie kosztuje i możliwe że będzie działać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eNse: po ostatniej aktualizacji 10.2.26.0 samo mi VoLTE zaczęło działać, jednak nie pokazuje mi kto do mnie dzwoni, wiec wylaczylem
@eNse @mactez właśnie jestem po telefonie do BOK i baba powiedziała że włączyć to ona może tylko na telefonie z Play xD tzn pytała mi się czy mam od nich telefon to powiedziałem że nie. Różowa na swojego mate 20 lite(niebrandowany) dostała wczoraj update softu i jej działa i volte i vowifi... Jaka gadkę mieć żeby bok mi odpalił te dwie opcje?
@korni007: żadną, trafiłem na jakiegoś w porządku gościa i włączył mi od razu ale poinformował że może nie działać no i niestety faktycznie nie działa XD
Bo następnego dnia rozmawialem z inną osobą i twierdziła że u nich mam włączone wszystko i wina musi być po stronie telefonu