Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zrobić eksperyment z pokroju #kryptowaluty oraz #elektronika.
Planem jest praca w jak największej ilości czasu z solarów (200-250v DC) i wspieranie się siecią.
Kupiłem średnio starego antminera, który wychodzi na plus nawet przy zasilaniu z sieci i zobaczymy co z tego będzie.
Niestety mój pierwotny plan zasilania atxa z solarów równolegle z jednopolowkowym przebiegiem z sieci nie wypalił, więc w życie wchodzi plan B - 2 zasilacze, jeden atx z sieci i drugi 12.5V z solarów (który nie wyłącza się z powodu napięcia niższego niż 12,5V).
Od strony krypto sprawa również nie jest idealna bo niestety nicehash nie współpracuje z antminerem tak jak trzeba.
Muszę kupić jeszcze stare liczniki energetyczne żeby mierzyć ile prądu idzie z sieci oraz jak będą działać na dc to założę sobie na solary.
W skrócie: myślałem że będzie prościej, ale będzie żyć.
HamRadioOp - Postanowiłem zrobić eksperyment z pokroju #kryptowaluty oraz #elektronik...

źródło: comment_SsZGtiYLNHoQK6LQDdrvJPipSB8Fu7Hg.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@m00n Naprawdę ciężko mi powiedzieć, używaliśmy używanego aku za ułamek ceny nowego i wytrzymał 2 lata zanim było widać wyraźny spadek pojemności. Ile przepracował w upsowni wcześniej - nie wiem. Sam aku do dzisiaj pracuje "na działce".
Jeżeli chodzi o instalacje solarów to praktycznie wszystko robione jest nie tak jak trzeba xD Dzisiaj kupowałbym baterie z aut elektrycznych.
  • Odpowiedz
@HamRadioOp: Moje marzenie to całkowicie pasywny domek, bez uzależnienia się od zewnętrznych dostwaców. Instalacja offgrid fv+turbina wiatrowa, do tego w zapasie agregat, instalcja 12/24V tam gdzie się da. Studnia głebinowa+przydomowa oczyszczalnia scieków i pompa ciepła. Ale się rozmarzyłem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@m00n W lato jak najbardziej do zrobienia, chociaż nie wiem czy lodówki nie wykradły energii w pochmurne dni.
Akumulatory musiałaby byc potężne bo u nas ok 60-100ah 12v w szczycie szło na same światło i routery (rodzina 2+2, wszystko ledy).
  • Odpowiedz