Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zrobić eksperyment z pokroju #kryptowaluty oraz #elektronika.
Planem jest praca w jak największej ilości czasu z solarów (200-250v DC) i wspieranie się siecią.
Kupiłem średnio starego antminera, który wychodzi na plus nawet przy zasilaniu z sieci i zobaczymy co z tego będzie.
Niestety mój pierwotny plan zasilania atxa z solarów równolegle z jednopolowkowym przebiegiem z sieci nie wypalił, więc w życie wchodzi plan B - 2 zasilacze, jeden atx z sieci i drugi 12.5V z solarów (który nie wyłącza się z powodu napięcia niższego niż 12,5V).
Od strony krypto sprawa również nie jest idealna bo niestety nicehash nie współpracuje z antminerem tak jak trzeba.
Muszę kupić jeszcze stare liczniki energetyczne żeby mierzyć ile prądu idzie z sieci oraz jak będą działać na dc to założę sobie na solary.
W skrócie: myślałem że będzie prościej, ale będzie żyć.
HamRadioOp - Postanowiłem zrobić eksperyment z pokroju #kryptowaluty oraz #elektronik...

źródło: comment_SsZGtiYLNHoQK6LQDdrvJPipSB8Fu7Hg.jpg

Pobierz
  • 23
@cyberpunkbtc darmowy prąd wiele zmienia w tej kwestii. Dzisiaj eksperymentując i ciągle coś zmieniając na plus jestem ok dolara a wydaje mi się że zcash jeszcze podskoczy.
W planach jest jeszcze odzysk ciepła do bojlera a wtedy krypto, ciepła woda i satysfakcja w cenie słońca.
@Perkele93: dokładnie - kopać krypto i tutaj wszystko jest proste a projekt dotyczy bardziej problemu zasilania.
Moje solary nie wpuszczają energii do sieci i nie chcę mieć falownika, więc męczę się i trudzę, żeby jak najwięcej energii była brana z solarów a tylko niedobór z sieci 230.
@Cryptonerd_io: nie pamiętam już jak to było na szcycie bańki (tzn jak szybko zwracały się nowe asicy), ale tutaj zwrot powinien być w 3-6 miesięcy z uwzględnieniem całości inwestycji. Nawet jak wyjdzie na 0 lub lekki minus to będę zadowolony bo priorytetem jest zebranie doświadczenia z dystrybucją prądu.
@HamRadioOp jak się dokładnie zwróciła i po jakim czasie ta fotowoltaika? Jaki był koszt zakupu i ile prądu wygenerowało przez jaki czas? Co zrobiłeś z tym wygenerowanym prądem?
@xtedek Foto to działka mojego ojca, kupione x lat temu za chyba 8k, 8 solarów, razem 1000-1300W 200-230v, miała różne zastosowania.
Wszystkie standby, routery, kamery, alarmy itd, dopóki były aku to światło w całym domu z offgridu + grzałki w bojlerze = ciepła woda nawet w zimę.
Przez krótką chwilę lodówki.
Licznik kwh miałem tylko przez rok czy dwa, słoneczne dni generowały do 4kwh. Raczej nie było dni poniżej 1kwh. Dużo mocy