Wpis z mikrobloga

#upc #orange #warszawa
Mirki. Przeprowadzam się i staję przed bardzo ciężkim wyborem. Muszę wybrać dostawcę internetu domowego.
Mam przed oczami dwie oferty:
Orange, 80 mb/s, 61 zł.
UPC, 150 mb/s, 60 zł.
Oferta UPC jest lepsza, tylko pytanie, jak oceniacie tych dwóch dostawców? Chodzi mi o to, czy obaj są w miarę niezawodni, czy któryś leci bardziej w #!$%@? niż drugi. Jeśli to ważne, to dzielnica to Mokotów.
Szybkość internetu nie jest aż tak ważna (obie mi odpowiadają), ale niezawodność jest dosyć ważna.

Co radzicie?


  • 24
@Wiesmin: sprawdź sobie tak:
- czy jest na pewno światłowód, jeśli tak to czy bezpośrednio dochodzi do twojego domu
- do kogo należy, jeśli do Orange to bierz od nich. UPC w takim przypadku tylko dzierżawi
Rodzice mają Orange 150 i jak korzystałem u nich to zawsze dobrze działa. Nie zgłaszali też mi nigdy żeby mieli awarię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wiesmin:6 rok już lecę na upc i awarie policzyć mogę na palcach jednej ręki. Zdecydowanie mogę polecić, jednak z tego co wiem, to jakość usług różna jest nie tylko od konkretnej dzielnicy, ale nawet od konkretnego bloku, więc najlepszym wyjściem byłoby dopytać przyszłych sasiadow o szczegóły.
@Wiesmin: Powiem tak, UPC zależy od miejsca zamieszkania, bo w różnych miastach różnie może działać z własnego doświadczenia a jestem w UPC od co najmniej 7 lat to usługi działają w porządku przez 95% roku i jedyne co mnie #!$%@? to te 5% gdzie awaria na całego, kontakt z nimi to udręka a informacje na stronie o dacie napraw potrafią zmienić z 6 razy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wiesmin: nie wiem jak upc ale orange do zgłaszania asystenta głosowego który jest tępy, jak złapiesz awarie i będzie musiał z nim gadać to jeszcze bardziej podniesie ci ciśnienie. Ogólnie mając internet do 80 mam jakieś stabilne 60 i raz na rok jest awaria i to latem jak wszyscy siedzą w domu.