Wpis z mikrobloga

ehhh dlaczego "wszyscy" programiści żyją w innej rzeczywistości
jak się rozmawia z tymi ludzi to widać ze programista wyższe ego nie interesują go problemy innych ludzi taki typowy narcyz.
Jakoś ciężko mu zrozumieć,ze ktoś może nie mieć co jeść cholera takie #januszebiznesu w większości przypadków to są nie ubliżając nikomu. CI ludzie maja się za kogoś lepszego tak wywnioskowałem ze swoich obserwacji. #programista15k #pracbaza
a-lexis - ehhh dlaczego "wszyscy" programiści żyją w innej rzeczywistości
jak się ro...

źródło: comment_pMr9SyUtws4xwrLkny9QOxetlBoiPSGt.jpg

Pobierz
  • 13
@a-lexis: jakiś socjolog czy tam psycholog zrobił taki eksperyment (było nie dawno na Wykopie o tym). Ludzie graly w Monopoly. Jedna osoba dostawała na start w #!$%@? hajsu i 3 kostki do rzucania, druga normalną kasę i dwie kostki. Jak wiadomo - ten co miał dużo hajsu - zaraz go miał miał jeszcze więcej. Eksperyment polegał na obserwacji zachowań tej osoby gdy już będzie miała te w #!$%@? hajsu. Zaczęła się
@a-lexis: Jakbym czytał o moim dobrym ziomeczku ze studiów ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak #!$%@?ł i dorabiał u janusza na umowie zlecenie i zarabialiśmy podobnie to nasza znajomość była zajebista. Kilka miesięcy w korpo z pensją 6-7+ k pln zmieniło go w #!$%@?. Kiedyś mogłem usłyszeć dobre rady od niego, a teraz wyłącznie "zmień pracę biedaku, zmień swój sposób myslenia, ja #!$%@? i będziesz tak #!$%@?ł do
@rok_weiler: nooooooo i to u nich własnie jest najczęsciej ""zmień pracę biedaku" bo on zmienił i wiesz wydaje mu się ze to takie pstryk. Nie bierze pod uwagę,że miał trochę farta itd...
@a-lexis: Znam wielu ludzi i to ile ktoś zarabia nie określa jakim jest człowiekiem. Jak ktoś jest bucem to zawsze nim będzie niezależnie od zarobków. Praca programisty to praca jak każda inna, tylko, że problem jest taki, że teraz akurat jest mega koniunktura i byle ktoś potrafi zarobić kupę kasy. Moim zdaniem ta cała jazda na programowanie nie ma sensu, bo po pierwsze nie każdy się nadaje, a po drugie jak