Wpis z mikrobloga

czemu tym wszystkim napromieniowanym strażakom, ratownikom, też Akimowowi czy Toptunowi pozwolono zdychać w męczarniach przez kilka dni przy niewyobrażalnym bólu i cierpieniu zamiast humanitarnie poczęstować każdego kalibrem 7,62mm

i tak by umarli, nie mieli szans, przyjęli za dużo promieniowania - nie było zadnej nadziei, żadna operacja za miliony rubli, żadne lekarstwo z czystego złota
kwestia tylko spędzenia kilku ostatnich dniach na torturach we własnym ciele

ciekawa sprawa z punktu widzenia etyki
#czarnobyl #filozofia #etyka #firstworldproblems #moralnosc
  • 8
  • Odpowiedz
@seeksoul: Z tego co usłyszałem w podcast od twórcy serialu (a specjalistą w tej dziedzinie nie jestem) to wychodzi na to iż lekarze nie mieli pojęcia z czym mają do czynienia. Przyszedł poparzony pacjent, więc jako tako go leczą, potem jest niby poprawa, więc niby leczenie działa. Na koniec przychodzi nagle i szybkie (lub wolniejsze) #!$%@?ęcie kiedy ludzkie ciało zaczyna wyglądać jak zombie. W tym momencie w szpitalu już za późno
  • Odpowiedz
@seeksoul nie mogli, nawet na wojnie nie możesz. Mój dziadek, który przeszedł cały szlak bojowy opowiadał, że za dobicie swojego żołnierza dostawało się kulkę. Co z tego, że cię o to błagali jak wylewały się z nich wnętrzności. Gdybyś zabił swojego stajesz się wrogiem, a pamiętajmy jaki ustrój wtedy panował.
  • Odpowiedz