Wpis z mikrobloga

Jakbyście mieli kod na 100% zniżki na produkt jetbrains to który byście wybrali dla osoby, która ma #naukaprogramowania? Uczę się Javy i myślałem nad IDEA

Tak wiem, że dla nowicjusza wersja ultimate to trochę przestrzał, ale jak mam za free to warto by było potestować, ale może coś innego jest ciekawego dla mnie w ich ofercie?
  • 21
@maestrozo: Mam dobrą książkę. Co prawda Java 9 tam, ale zadań dużo i równolegle czytam też inne materiały robiąc zadania z tej książki i ogólnie mam zamiar katować ten język do czasu, aż uznam, że chociaż na staż się nadaję. Nie chcę skakać z języka na język, bo tak robiłem już od roku, jak nie dłużej. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aryo: bierz IntelliJ IDEA Ultimate. To wcale nie przestrzał.

Darmowa wersja nie ma np.
- wsparcia dla Springa (tzn. da się pisać ale uruchamianie jest upierdliwy, nie ma wsparcia np. podpowiadania kontekstu),
- wbudowany DataGrid. Bardzo wygodne narzędzie do baz danych. I integruje się z bazą i podpowiada w kodzie,
- nie ma wsparcia dla webowych np. JavaScript, TypeScript, Angular. Często Javowcy piszą również w Angularze.

Jak masz to IDE to
Chyba że rzeczywiście dopiero uczysz się samej Javy, pętli, klas itp. to darmowa wersja Community wystarczy.


@mk321: No tak właśnie jest. Spring wg. książki będę przerabiać coś tak za około 2-3 miesiące, a licencję muszę użyć do połowy czerwca, bo potem przepadnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maestrozo: zostaw c# ucz się Javy.

Jak tam twoje programy na MFC Microsoftu? Jak tam twoje gry na XNA? Jak tam twoje aplikacje mobilne na Windows Phone? Co? Microsoft przestał wspierać bo im się znudziło (przestało opłacać) i ubił wszystkie projekty?

Zobaczymy kiedy spotka to .net i języki clr c#, f# itd.

Jak tam wdrażanie aplikacji w .net na płatnych serwerach z Windows Server?

Jak tam znienawidzony Azure, którego musicie używać,
@mk321: W międzyczasie chciałbym zrobić jakiś prosty projekt z GUI, więc może obsunie mi się mój plan o miesiąc i to jeszcze zależy od liczby nadgodzin w aktualnej pracy. Fajną mam pracę, ale nadgodziny dosyć często mam i to psuje mi trochę plany nauki. :)

@maestrozo: Zostaję przy Javie. Mam trzy zasady:

1. codziennie coś pisać. Nawet, chociażby jedną linijkę lub próbę innego sposobu rozwiązania problemu. Jak mi się nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inquis1t0r: gdzie piszą duże komercyjne aplikacje w Kotlinie? (Pomijam Androida)

Czy Kotlin spotka taki sam los jak Scala? Tzn. świetny język, duże możliwości, nerdy się podniecają, ale komercyjnie się prawie wcale nie używa bo:
- Koszty wytwarzania oprogramowania są duże. Trudniej się nauczyć Scali niż Javy, zajmuje to więcej czasu; programiści są drożsi.
- Trudniej wytwarzać oprogramowanie. Dlaczego w c++ nie pisze się aplikacji korporacyjnych? (Pomijam kwestie, że w c++ masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aryo: GUI w Javie to albo Swing (stare, proste, ale używane komercyjnie) albo JavaFx (nowsze, modne, trudniejsze, ale prawie w ogóle nie używane komercyjnie w dużych aplikacjach).

Ogólnie to rzadko robi się GUI w Javie. W Javie backend, a frontend w Angular lub React.

Ale na studiach jest. Bo Swing jest bardzo dobry do nauki. Można oswoić się z klasami, zobaczyć efekty pracy, poznać kilka wzorców projektowych.

Nie wiem jak w
@Aryo: do javy fx w zasadzie też będziesz potrzebował intellij ultimate. Darmowa wersja intellij nie ma wsparcia dla cssów, których w FX używa się do stylowania aplikacji
@mk321 kolega o .net core chyba nie słyszał xd, i integracja z awsem, i cloudem googlea też jest spoko sooo xd, zresztą jaki jest sens utrzymywać coś co i tak jest martwe, i nikt tego nie używa, jeśli mówisz o ubijaniu starych projektów? Xd na logikę zioom, skoro są lepsze, nowsze alternatywy to po co to robić?
.
@Aryo a tobie mireczku wytrwałości, i staraj się modyfikować to co w książce jest,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IRusio: ile komercyjnych projektów w .net widziałeś na AWS?

Wyżej wymienione technologie, które ubił Microsoft były w kwiecie wieku. Stały się martwe, bo przestano je wspierać.