Wpis z mikrobloga

#bieganie #polar #garmin #suunto #biegigorskie

Mirki spod tagow, mam spory dyletam.

Aktualnie uzytkuja suunto ambit 3, od jakiegos 1.5 roku. Zegarek mi sie lekko znudzil, boli mnie troche brak optycznego HR, wiadomosc ze movescount nie bedzie juz wspierany tez jakos nie napawa mnie optymizmem. Stad juz prosta droga do decyzji o sprzedazy i zakupie nowego sikora.

Potrzebuje czegos na ultra, wiec raczej tylko smieci z duza bateria wchodza w gre. No i tutaj stoje przed dylematem garmin 935, czy polar vantage V.
Liczylem na jakis spadek cen garmina, ale widze ze nadal w PL to ~1800zl a import wychodzi niewiele taniej.
Z drugiej strony mam mozliwosc kupna polar vantage V z lekka rysa za 1200zl i tak sie zastanawiam.

Uprzedzam pytania, fenix 5 odpada bo jest paskudny, za duzy i paskudny ¯\_(ツ)_/¯

Sikor w sumie do treningow i zawodow biegowych, raczej nie bedzie na rece 24/7 bo wynalazki activity tracker itp mnie srednio przekonuja, poza tym nie podobaja mi sie takie zegarki noszone na codzien.
Zalezy mi najbardziej na, dlugim dzialaniu na baterii, mozliwosci nawigowania po wgranym tracku, dokladnym pokazywaniu przewyzszen no i sensownym GPS.

Teoretycznie nie ma noza na gardle i moge bujac sie z ambitem jeszcze troche. Ale mam tez wrazenie ze jest to ostatni moment, na sprzedaz a3 w jakichs sensownych pieniadzach.

Ktos madrzejszy moze podpowie cos w temacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@PurpleHaze: Ja bym brał polara na Twoim miejscu. Moduł gps jest ten sam co suunto 9, wiec wydaje się być dokładny. Zreszta znajomy ma ten zegarek i chwali. Garmin zreszta tez jest bardzo dobry, z tym ze jeżeli chodzi o portal to polar imo ma znacznie lepiej to zaprezentowane. Jest czytelniejszy i łatwiejszy w analizie. Ktoś podpowiedział suunto 5, to w zasadzie jest zegarek na bazie ambita 3 tylko z softem
@PurpleHaze: jak tylko na buy.garmin.com będzie można zamówić 945, to będę miał 935 do sprzedania. 2 lata, koperta zarysowana w dwóch miejscach. Ekran z naklejonym szkłem przez 100% czasu. Skoro nie masz nożna na gardle...
@PurpleHaze nie wiem ile się polary ładują, ale mój 735 od 0 do pełna w godzinę, więc na ultra niekoniecznie trzeba zwracać uwagę że jeden wytrzyma 2h więcej niż drugi. Krótkie Ultra obleci bez ładowania każdy.