Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Które miasto w Polsce jest najlepsze do życia biorąc pod uwagę wszystkie lub zdecydowaną większość poniższych czynników (podanych w kolejności losowej)?
Innymi słowy, które miasto z ręką na sercu polecilibyście ze względu na:
- wydarzenia kulturalne, otwartość ludzi, poczucie, że miasto 'żyje', że niemal każdego popołudnia będzie co robić, gdzie pójść, bez trudu wybierać w formach aktywnego spędzania czasu
- ceny wynajmu kawalerki między 25m2 a 35m2, w miarę nowoczesnej a nie rodem z PRL, w okolicach 1500-1800 zł ze wszystkimi opłatami stosunkowo blisko centrum, a nie na totalnych obrzeżach miasta
- tereny zielone, miejsca do spacerów oraz wycieczek rowerowych w samym mieście jak i okolicy
- sprawność działania komunikacji miejskiej

Rynek pracy w danym mieście nie ma najmniejszego znaczenia.

Wybaczcie za spam tagami.
#polska lodz #wroclaw #krakow #poznan #gdansk #lublin #bydgoszcz #warszawa #szczecin #torun

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok

Które miasto w Polsce?

  • Łódź 7.3% (98)
  • Wrocław 20.8% (278)
  • Kraków 12.1% (162)
  • Poznań 9.8% (131)
  • Gdańsk 14.3% (191)
  • Lublin 7.1% (95)
  • Bydgoszcz 5.0% (67)
  • Warszawa 12.8% (171)
  • Szczecin 5.8% (78)
  • Toruń 5.1% (68)

Oddanych głosów: 1339

  • 71
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkałem we Wrocławiu 5 lat, teraz 3 rok w Poznaniu - zdecydowanie polecam Poznań.

Wrocław:
- ceny mieszkań są wyższe
- jest MASĘ ludzi, tłok jest w każdym miejscu
- knajpy są słabsze
- komunikacja miejska jest #!$%@?
- ludzie są mniej otwarci niż w Poznaniu, w końcu to jest target propagandy Międlara
- to subiektywne, ale to po prostu brzydkie miasto. Jest kilka perełek, ale w większości wygląda bardzo
@AnonimoweMirkoWyznania na pewno nie Bydgoszcz. Wszystko zbudowane jest wokół dwóch głównych ulic więc jak chcesz sobie pospacerować i powdychać smród aut to polecam. Jest kilka parków i Myślęcinek ale przeważajaca część to brzydkie budynki. Komunikacja porusza się wyżej wspomnianymi głównymi ulicami więc są często korki. Kluby nijakie i raczej mało ludzi jest zadowolona z mieszkania tutaj. Jak ja wynajmowałem to wszędzie ceny były podobne, czy brzydkie czy ładne to zwykle było ok.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Mieszkalem w 5ciu z tych miast. Najwygodniejsza Warszawa biorąc pod uwagę mozliwości zawodowe. Gdyby ich nie brać pod uwagę to Toruń, a zaraz potem Wawa. Najgorszy jest wrocław - brzydota, syf wszędzie, wilgoć, cyganie i psie kupy. I potężne korki.
@johny-kalesonny: Po dziesięciu latach mieszkania we Wrocławiu mogę powiedzieć, że:
- to prawda, ceny mieszkań są wysokie, znalezienie kawalerki w znośnej lokalizacji (max 20 min. komunikacją miejską do centrum) w przedziale cenowym jaki podał OP jest trudne (co nie znaczy, że niewykonalne - trzeba uzbroić się w cierpliwość);
- to prawda, ludzi jest MASA - kiedyś w weekendy po prostu wchodziło się do lokali. Teraz bez rezerwacji ani rusz. Do tego
+ ludzie są zwykle bardzo otwarci


@johny-kalesonny: To chyba nie byłeś w Krakowie :) Mieszkałem i w Poznaniu i w Krakowie.

- bywają brzydkie miejsca


@johny-kalesonny: Jak wszędzie. W Poznaniu, we Wrocławiu (choćby blokowisko obok tego dużego ceglanego kościoła w samym centrum) czy nawet w zabytkowym Krakowie ¯\_(ツ)_/¯

subiektywne, ale jest ładniejszym miastem


@johny-kalesonny: Bo centrum historyczne jest zdecydowanie mniejsze niż we Wrocławiu czy w Krakowie. Wynika to z
Bo centrum historyczne jest zdecydowanie mniejsze niż we Wrocławiu czy w Krakowie. Wynika to z historii ( ͡º ͜ʖ͡º)


@chad_69: Nie rozumiem sensu tego zdania

Chodzi mi o to, że większość dużych miast w Polsce została zaorana podczas II WŚ i przez to jest brzydka. Poznań został oszczędzony i miło się patrzy na oryginalną architekturę. Nie obchodzi mnie motyw tutaj

: Pod warunkiem, że swoje prywatne
Chodzi mi o to, że większość dużych miast w Polsce została zaorana podczas II WŚ i przez to jest brzydka. Poznań został oszczędzony i miło się patrzy na oryginalną architekturę. Nie obchodzi mnie motyw tutaj


@johny-kalesonny: Łatwiej o coś zadbać jak jest tego zdecydowanie mniej, łatwiej o to zadbać. Stary Rynek i okolice nie zostały zniszczone z powodu Cytadeli, która była głównym punktem niemieckiego oporu - ale to faktycznie nie ma