Wpis z mikrobloga

@mezon2: K---a. Komunizm mocno.

A gdzie mam patrzeć jak nie na koniec swojego nosa? Nasz rząd doprowadził do sytuacji w którym nie mogę liczyć na nikogo: rząd, pracodawcę, kontraktów, banki, współpracowników. Inflacja leci jak powalona I każdy chce jakoś przetrwać. Więc Ci bardziej wykształceni i ogarnięci próbują sobie jakoś radzić, szukają, kształcą się żeby zdobyć wartość na rynku pracy... A tu przyjdzie PiS i powie, że super ale tamten typ
  • Odpowiedz
Ja wcale się nie dziwię że PiS wygrywa tak mocno na wsiach, małych miastach i wschodzie Polski, już nie chodzi tutaj nawet o wykształcenie. Jak rządziło PO to wsie i wschód polski mieli w dupie, nie robili praktycznie nic a jak robili to w dużych miastach ew. na zachodzie Polski. PiS dało 500+ jaki ten program jest taki jest ale w małych miasteczkach i na wsiach zmieniło się dużo. Na wschodzie mieszkając
  • Odpowiedz
@gzres: I dlatego należy marudzić i mówić, że może zagłosuję na PiS :) Wtedy Ci dadzą. Coś jak rolnicy przed wejściem do UE. W żadnym wypadku nie należy mówić, że masz dużo.
  • Odpowiedz
@SzukamNlcku: ale na wschodzie tam jest problem myślenia. Jeśli ludzie nie chca byc bogatsi, to nie sprawisz by byli.Jedna z wielu obserwacji (jak byłem tam na jednych wakacjach), wszystko fajnie, ale znalezienie miejsca, gdzie można wynająć pokój + śniadanie poza 2 hotelikami (oblężonymi), graniczyło z cudem. I tak pierwsze pieniądze odpływają. Dojazd tam był tylko PKS-ami, bo wtedy Polskiego Busa zatrzymali, więc mniej wygodnie (wiem w Polskim busie super wygód
  • Odpowiedz
@gzres: Masz 100% racji ale z tym że jest jedno ale. Don Jarek obiecał że da i dał. Dał ochłapy ale dał niczym Don Tutti Jarosławo wypełnił swe obietnice machając swym sygnetem.

A PO vel Koalicja Europejska? Nikt już nie słucha, nawet ich wyborcy, czego oni nie obiecują bo i tak wszyscy wiedzą włącznie z ich elektoratem że żadnej obietnicy i tak nie spełnią. Xd

Taki poziom polityki w PL.
  • Odpowiedz
1. Twoim wyborcą docelowym musi być najbiedniejsza, najgłupsza i najliczniejsza warstwa społeczna.

2. Musisz zabrać pieniądze tym, którzy na Ciebie nie zagłosują i dać tym, którzy zagłosują.


@gzres: #robinhood
  • Odpowiedz
@revente Taki inteligentny i świadomy ekonomicznie, a przecież wszystko co piszesz sobie przeczy.
Inflacja musi z czegoś wynikać. Jeśli zabierzesz podatkami i rozdasz innym, to nie powodujesz inflacji, zmieniasz dystrybucję dóbr. Inflację powodując drukując pieniądze, ale skoro drukujesz pieniądze, to skąd kredyty? A jeśli są kredyty, to skąd inflacja?
A jeśli żeby sfinansować 5mld euro rocznie programu socjalnego, trzeba wszystkich opodatkować, drukować pieniądze i brać kredyty, to jakim cudem kraj z
  • Odpowiedz
@mezon2: co mądrzejsi to z tego skraju s-------ą, zostanie jedynie chlew i biedota, niczym za PRLu.

Przynajmniej emeryci będą szczęśliwy i tak mają w------e na resztę społeczeństwa.
  • Odpowiedz
a w dużej mierze nic nie zreformował


@Antiax: Jeśli nie jesteś podwykonawcą to nie zreformował jak jesteś podwykonawcą to masz pewność że nie zostaniesz z ręką w nocniku jak ci od chińskiej autostrady. Każda firma która się nacięła na państwowym kontrakcie za czasów PO zagłosuje na PIS który naprawił tą z-----ą sytuacje. Jeśli kogoś dziwią/oburzają nowe podatki to zaskoczę i tym że niezależnie od wyników wyborów co 4 lata wchodzą
  • Odpowiedz
@Peeleejin: Akurat się tym zajmuję i wiesz że nowelizacja PZP w tym zakresie zaczęła się już w 2013 roku poprzez dodanie art. 143a? Koncepcja nowego PZP już wtedy była zarysowywana i w kolejnych latach dopracowywana? XD
  • Odpowiedz
@mezon2: bogaty będzie bogaty bez względu na władzę. To jak rządzi władza ma wpływ na klasę średnią (opłaty, podatki etc) oraz biednych (zasiłki, zapomogi, dostęp do prostych prac)
  • Odpowiedz
@Antiax: Chcesz mi powiedzieć że bardzo proste rozwiązanie było znane na 4-5 lat przed wprowadzeniem i przygotowywane do wprowadzenia tak ? Deklarowanie chęci zmiany a zmiana to dwie różne sprawy.
  • Odpowiedz