Wpis z mikrobloga

#wybory

Słyszeliście ten mit nie, że Polacy to tacy zadziorni co to se nie dadzą w kaszę dmuchać nie? Otóż podsumowuję:

G
Ó
W
N
O

P
R
A
W
D
A

Francuzi i Brytyjczycy pokazali w tych wyborach do PE, że są gotowi burzyć układy polityczne trwające dziesiątki lat, które powstały jeszcze zanim III RP była w planach. Wybory we Francji wygrała Le Pen, w UK z UKIP, w Niemczech AFD zyskuję poparcie. A w Polsce? A w Polsce #!$%@? jak w lesie. Jedynym antysystemem jest Konfederacja, która ledwie czmychła nad progiem, do tego oparta jest na kucach i sebach wyklętych, a nie na normalnych ludziach zmęczonych takim życiem. Nawet Kukiz'15 ze swoim prostym, ale moim zdaniem słusznym przekazem "zróbmy #!$%@? wreszcie coś, bo tak nie da się żyć" nie może się przebić przez próg. Byłem dzisiaj w komisji. Wiecie studenci prawa, medycyny i inni programiści k15 kto wam wybrał dziś władzę? Ludzie 60+, którzy po prostu przyszli, zagłosowali i zdecydowali za was, bo wam nie chciało się ruszyć dupy z piwnicy. Aż mnie nosi.
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wiejski_inteligent: PE ma 751 miejsc, z czego Polska obsadza 52, czyli 14%. To ułamek władzy. Po drugie PE ma mniejsze kompetencje w skali UE niż Sejm w Polsce w skali kraju - u nas Sejm i Senat sprawują wyłączną władzę ustawodawczą, w UE bardzo dużo zależy jeszcze od Komisji i rad. Oczywiście nie twierdzę, że te wybory nie są istotne, tylko że zdobycie większości mandatów przez partię A w wyborach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wiejski_inteligent: z badania wynika że to debile bez wykształcenia w większym stopniu wybrali losy Polski, a nie ludzie starsi. Co się zgadza, że wśród 60+ poparcie PiS jest duże i umiera dopiero z wyborcą.

Kukiz już się brata z PiSem i pewnie zostanie wchłonięty. Konfederacja to zbieranina ludzi o różnych poglądach byle tylko podskoczyć za próg. W związku z tym mamy tam plaskoziemcow i antyszczepionkowcow - żenujące.

Jestem zdziwiony wynikami.
  • Odpowiedz