Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma tutaj doświadczenie w pracach remontowych? Mam remont generalny do zrobienia w starym budynku - jednym z problemów jest podłoga. Pokój jest podpiwniczony, obecna podłoga jest zrobiona z desek na legarach, wszystko już prawdopodobnie pognite. Jakie mam opcje oprócz zerwania wszystkiego i zrobienia wylewki? Chciałbym tego uniknąć, bo czytałem, ze taka wylewka powinna schnąc przynajmniej miesiąc, jeśli nie dłużej. Niestety nie mamy tyle czasu. Jest alternatywa? Czy ktoś kładł podłogę z płyt OSB albo czegoś podobnego? Czy takie rozwiązanie będzie trwałe? #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #budownictwo #remont
  • 23
Czyli takie robienie na kilka lat, do śmierci dziadków (niech żyją jak najdłużej). Rozumiem, bywa.
Tynk tradycyjny wymaga czasu, którego ty nie masz. Zostaje ci płyta. Już jak tam zdecydujesz, czy klejona do cegły, czy jednak na profilach ustawionych tuż przy ścianie. To drugie rozwiązanie droższe i niestandardowe, ale daje większą pewność, że płyty nie spuchną od wilgoci przed kresem twoich dziadków. Dasz w tej płycie kratki wentylacyjne, będzie oddychało. Na podłogę