Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma tutaj doświadczenie w pracach remontowych? Mam remont generalny do zrobienia w starym budynku - jednym z problemów jest podłoga. Pokój jest podpiwniczony, obecna podłoga jest zrobiona z desek na legarach, wszystko już prawdopodobnie pognite. Jakie mam opcje oprócz zerwania wszystkiego i zrobienia wylewki? Chciałbym tego uniknąć, bo czytałem, ze taka wylewka powinna schnąc przynajmniej miesiąc, jeśli nie dłużej. Niestety nie mamy tyle czasu. Jest alternatywa? Czy ktoś kładł podłogę z płyt OSB albo czegoś podobnego? Czy takie rozwiązanie będzie trwałe? #remontujzwykopem #pytaniedoeksperta #budownictwo #remont
  • 23
@marek22 wyraznie napisałem, ze wylewka odpada i szukam innych rozwiązań. W domu mieszkają starsi ludzie, nie możemy sobie pozwolić na rozwalenie podłogi, zrobienie wylewki, następnie czekania miesiąc-dwa aż wszytko wyschnie. Sam remont (tynki, cała reszta) będzie pewnie trwał i tak ze 3 tygodnie przynajmniej i jest wystarczającym obciążeniem
@matteo_moravietzky płyta OSB-3 lub OSB-4, grubość najlepiej 22mm. Legary co jakieś 50cm możesz dawać. Im grubsza płyta, tym legary dalej od siebie.

Na pewno nie cieńsza płyta niż 18mm i legary w jej przypadku nie rzadziej niż 40cm.

Jak masz zbędny grosz to między legary możesz dać styro. Zawsze wygluszy i ociepli.
@matteo_moravietzky: obecne legary zgnite czy spróchniałe, zeżarte przez kołatka? Jak tam jest z wilgocią? Jak nie jest sucho, to głupoego robota, w pierwszej kolejnosci poprawy izolacji.

Przerabiałem taki remont półśrodkami, bo inwestor skąpił środków. Podłoga na legarach została zastąpiona podsypką, chudziakiem, izolacją z folii, styropianem i wylewką na to. Pomieszczenie bez podpiwniczenia, parter. W bardzo krótkim czasie na ścianach wyszedł obficie grzyb, bo to, co wcześniej w jakimś stopniu odparowywało ze
@matteo_moravietzky jak spróchniałe to oczywiste, że do kosza. Sam musisz ocenić w jakim są stanie. Jak pokój podpiwniczony to po co hydroizolacja? Ocieplenie to właśnie ten styropian między legarami, o którym wspomniałem.
@general_bomba @mmarekkk nie wiem jak to wyglada prawdę mówić pod ta drewniana podłoga, pewnie dowiemy się przy zerwaniu. Na ścianach jest grzyb.
Jeśli można, to jeszcze jedno pytanie, bo chyba jesteście zorientowani w temacie: dlaczego wszyscy doradzają mi karton gips zamiast tynków na sciany? Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to lenistwo i chęć odwalenia roboty
@matteo_moravietzky: generalnie uważam, że robić należy dobrze, nieważne czy dla siebie, czy nie, ale... Napisz jakiś kontekst. To "fucha" czy dla siebie? Ma być na długo czy "dla starych ludzi" którzy tam mieszkają, na uprzyjemnienie im ostatnich lat przed spotkaniem z Abrahamem? Budżet jest skromny, bardzo skromny czy 'normalny'?

Z jednej strony piszesz o generalnym remoncie, z drugiej o okienku czasowym 3tyg. To może być trudno pożenić. Wszelkie drogi na skróty,
@general_bomba: Dużo pyta, nie wiem czy uda się odpowiedzieć na wszystkie ;) Remont ma być w domu dziadków, którzy są przed 80. Nie chce, żeby trwało to bardzo dlugo, bo po pierwsze, nie maja już jakiegoś super zdrowia, a po drugie, dziadek bywa dosyć drazliwy i uciążliwy (uwierz mi, przeżyłem już remont łazienki i inne prace, każdy remont kończył się niejedna batalia). Tak wiec rozwalenie domu i zostawienie go na kilka