Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najsmutniejsze podczas KAŻDYCH wyborów?
Wiek głosujących

Od 5 lat pracuje regularnie w trakcie każdych wyborów jako członek komisji (jestem tym gościem, który poda wam do ręki kartę do głosowania).

Gdy zbliżają się wybory, czytam na różnych forach,grupach,stronach jak to masa młodych ludzi deklaruje chęć głosowania na jakąś partię spoza tzw. systemu.

Wchodzę na fanpejdż jakiejś alternatywnej partii a tam prawie milion polubień i pełno wpisów "będe głosował na tę partię!!!", "wybieramy się z całą rodziną w niedzielę i głosujemy na Pana!!!! koniec układu!!!"

Oglądam jakieś sondaże na młodzieżowych forach a tam: Korwin 80%, Kukiz 15%, a PiS czy PO poniżej 2%.

Przychodzą wybory i co?


Na wybory przychodzą praktycznie same stare osoby.
Około 8/10 osób, które przyjdzie oddać głos to emeryci. Trochę osób w średnim wieku i osób poniżej 30 roku życia to mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Serio.

A dla takich emerytów to wiadomo, istnieją tylko dwie partie, albo pisiory albo peowcy.

A wiadomo, że starzy będą głosować na starych ludzi, którzy będą im obiecywać wyższe emerytury, dodatki, darmowego lekarza, wiecej kleru, bo tego chcą starzy ludzie.

Młodzi chcecie żeby w Polsce się coś zmieniło? Żeby było lepiej? Żebyście nie musieli wyjeżdżać za granicę? Żeby Polska byłem krajem dla młodych?

To idźcie i zagłosujcie, bo w tym czasie w którym wy siedzicie w domu i wam się nie chce ruszyć d--y do urn to właśnie dziadki, wracając z kościoła wstąpią do komisji i oddadzą głos na pis lub po.
#truestory #polityka #wybory #polska #takaprawda
rales - Wiecie co jest najsmutniejsze podczas KAŻDYCH wyborów?
Wiek głosujących

O...

źródło: comment_KuIt1orUMhMrrEQO7wVl4CA7qCYvTExN.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sops: czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że jak nie głosujesz to i tak ktoś wygrywa a twój brak głosu to zgoda na wybór innych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Masz partie od lewa do prawa, można wybrać coś chociaż w kluczowych sprawach bliższe poglądom a zamiast tego wolisz żeby ktoś za ciebie wybrał totalnie randomowo? Wtf?

To jest życie a nie film, nie ma ideaów, a do
  • Odpowiedz
@Wu70: Powiem Tobie cos ciekawego. Jak zaglosuje to tez ktos wygra i jest zgoda na wybor innych. Tak wlasnie dziala system wyborow( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trudno Tobie to zrozumiec ze jak nie mam na kogo zaglosowac to wlasnie przez postulaty z ktorymi sie nie zgadzam? W kazdej partii jest jakis dla mnie kluczowy postulat ktory jest super ale i kazda partia ma jakis kluczowy postulat ktory jest c-----y i tych c-------h punktow jest wiecej i przyslaniaja te super.

Glosuje na WSZYSTKO a nie na jeden
  • Odpowiedz
Glosuje na WSZYSTKO a nie na jeden czy dwa punkty z programu.


@sops: nie głosujesz więc nie masz niczego zamiast jednego czy dwóch punktów, co więcej inni za ciebie mogą zdecydować tak, że wyjdziesz na tym jeszcze gorzej. Pewnie jesteś też rekinem biznesu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. Nie muszę znać programów pisu, po czy innych wiosen żeby nie głosować na te partie, niezależnie od tego
  • Odpowiedz
@Wu70: Mam zaglosowac na partie ktora spelni 2 fajne punkty i 10 c-------h. Wg. Ciebie mam sie cieszyc z tych dwoch a o tych dziesieciu zapomniec i udawac ze nic nie widze?

zdecydować tak, że wyjdziesz na tym jeszcze gorzej


Wszyscy oferuja to samo¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sops: a czemu nie, skoro partia 1 ma 2 dobre i 10 zlych, a partia 2 nie ma dobrych i 10 zlych to wolę pierwszą, proste ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko to kwestia bilansu bo ktoś rządzić musi.
Z tym, że to czysto teoretyczna dyskusja i wplątywanie się znowu w ideały. W praktyce pis czy po zrealizuje może niektóre (najgorsze) postulaty i po co dyskutować o
  • Odpowiedz
@Wu70: Wybierasz mniejsze zlo ktore nadal jest zlem. Masz pelna swobode przy urnie i nie moge oraz nie chce Ci tego zabraniac¯\(ツ)_/¯

Nie sprecyzowalem. Nie musza byc identyczne postulaty ale rozne pomysly ktore okazuja sie gownem¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sops: to nie ma znaczenia jak to sobie nazwiemy skoro to jedyny wybór, przekładając na liczby wolę partię 2/10 niż żeby ktoś wybrał 1/10. Nie widzę żadnego logicznego sensu w patrzeniu jak inni wybierają 1/10 nieważne jak wielkim złem te 2/10 nazwiemy ;-)

Nie ma co dyskutować, do zobaczenia na wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz